UK General Election 2015 candidates: UKIP

UKIP candidates

  • Peter Bush, Aberavon
  • Andrew Haigh, Aberconwy
  • Sandra Skinner, Aberdeen South
  • Matthew Williams, Airdrie & Shotts
  • Bill Walker, Aldershot
  • Anthony Thompson, Aldridge-Brownhills
  • Chris Frost, Altrincham & Sale West
  • Blair Smillie, Alyn & Deeside
  • Stuart Bent, Amber Valley
  • Calum Walker, Angus
  • Simon Wall, Arfon
  • Caroline Santos, Argyll & Bute
  • Peter Grace, Arundel & South Downs
  • Simon Ashcroft, Ashfield
  • Gerald O'Brien, Ashford
  • Maurice Jackson, Ashton-under-Lyne
  • Chris Adams, Aylesbury
  • Joseph Adam-Smith, Ayr Carrick & Cumnock
  • Dickie Bird, Banbury
  • Roger Gravett, Barking
  • Lee Hunter, Barnsley Central
  • Robert Graham Swiffen, Barnsley East
  • Nigel Cecil, Barrow & Furness
  • George Konstantinidis, Basildon & Billericay
  • Alan Stone, Basingstoke
  • Dave Scott, Bassetlaw
  • Julian Deverell, Bath
  • Aleks Lukic, Batley & Spen
  • Chris Howe, Battersea
  • Tim Scott, Beaconsfield
  • Rob Bryant, Beckenham
  • Charlie Smith, Bedford
  • Bob Stoker, Belfast South
  • Brian Higginson, Belfast West
  • Andrew Beadle, Bermondsey & Old Southwark
  • Peter Neilson, Berwickshire Roxburgh & Selkirk
  • Nigel Coghill-Marshall, Berwick-upon-Tweed
  • Pauline McQueen, Bethnal Green & Bow
  • Gary Shores, Beverley & Holderness
  • Geoffrey Bastin, Bexhill & Battle
  • Chris Attard, Bexleyheath & Crayford
  • Wayne Harling, Birkenhead
  • Graham Short, Birmingham Edgbaston
  • Andrew Garcarz, Birmingham Erdington
  • Rashpal Mondair, Birmingham Hall Green
  • Albert Duffen, Birmingham Hodge Hill
  • Clair Braund, Birmingham Ladywood
  • Keith Rowe, Birmingham Northfield
  • Harjinder Singh, Birmingham Perry Barr
  • Steven Brookes, Birmingham Selly Oak
  • Paul Clayton, Birmingham Yardley
  • Rhys Burriss, Bishop Auckland
  • Dayle Taylor, Blackburn
  • Martin Power, Blackley & Broughton
  • Simon Noble, Blackpool North & Cleveleys
  • Peter Wood, Blackpool South
  • Susan Boucher, Blaenau Gwent
  • Mark Bell, Blaydon
  • Barry Elliott, Blyth Valley
  • Graham Jones, Bognor Regis & Littlehampton
  • Ray Calladine, Bolsover
  • Harry Lamb, Bolton North East
  • Jeff Armstrong, Bolton South East
  • Bob Horsefield, Bolton West
  • Paul Nuttall, Bootle
  • Robin Hunter-Clarke, Boston & Skegness
  • David Sprason, Bosworth
  • David Hughes, Bournemouth East
  • Martin Houlden, Bournemouth West
  • Richard Thomas, Bracknell
  • Owais Rajput, Bradford East
  • Jason Smith, Bradford South
  • Mohammed 'Harry' Boota, Bradford West
  • Richard Bingley, Braintree
  • Darran Thomas, Brecon & Radnorshire
  • Stephen Priestley, Brent Central
  • Richard Hendron, Brentford & Isleworth
  • Alexander Alan Craig, Brent North
  • Michael McGough, Brentwood & Ongar
  • Caroline Jones, Bridgend
  • Stephen Fitzgerald, Bridgwater & West Somerset
  • David Jeffreys, Brigg & Goole
  • Ian Buchanan, Brighton Kemptown
  • Nigel Carter, Brighton Pavilion
  • James McMurray, Bristol East
  • Michael Frost, Bristol North West
  • Steve Wood, Bristol South
  • Paul Turner, Bristol West
  • Stuart Agnew, Broadland
  • Emmett Jenner, Bromley & Chislehurst
  • Stuart Cross, Bromsgrove
  • David Platt, Broxbourne
  • Frank Dunne, Broxtowe
  • Dave Fowler, Buckingham
  • Tom Commis, Burnley
  • Mike Green, Burton
  • Ian Henderson, Bury North
  • Séamus Martin, Bury South
  • John Howlett, Bury St Edmunds
  • Sam Gould, Caerphilly
  • Ann Therese Murray, Caithness Sutherland & Easter Ross
  • Paul Rogan, Calder Valley
  • David Kurten, Camberwell & Peckham
  • Robert Smith, Camborne & Redruth
  • Patrick O'Flynn, Cambridge
  • Grahame Wiggin, Cannock Chase
  • Jim Gascoyne, Canterbury
  • Anthony Raybould, Cardiff Central
  • Ethan R Wilkinson, Cardiff North
  • John Rees-Evans, Cardiff South & Penarth
  • Brian Morris, Cardiff West
  • Fiona Mills, Carlisle
  • Norma Woodward, Carmarthen East & Dinefwr
  • John Atkinson, Carmarthen West & South Pembrokeshire
  • Bill Main-Ian, Carshalton & Wallington
  • Jamie Huntman, Castle Point
  • John Conway, Central Devon
  • Mark Cole, Central Suffolk & North Ipswich
  • Gethin James, Ceredigion
  • Lynton Yates, Charnwood
  • Ian Wallace, Chatham & Aylesford
  • Shaun Hopkins, Cheadle
  • Mark Gough, Chelmsford
  • Adrian Noble, Chelsea & Fulham
  • Christina Simmonds, Cheltenham
  • Alan Stevens, Chesham & Amersham
  • Stuart Yeowart, Chesterfield
  • Andrew Moncreiff, Chichester
  • Freddy Vachha, Chingford & Woodford Green
  • Julia Reid, Chippenham
  • Victor Kaye, Chipping Barnet
  • Mark Smith, Chorley
  • Robin Grey, Christchurch
  • Robert Stephenson, Cities of London & Westminster
  • Steve Ingram, City of Chester
  • Liam Clark, City of Durham
  • Douglas Carswell, Clacton
  • Stephen Harness, Cleethorpes
  • Mandy Jones, Clwyd South
  • Warwick Nicholson, Clwyd West
  • Scott Cairns, Coatbridge Chryston & Bellshill
  • John Pitts, Colchester
  • Melanie Roberts, Colne Valley
  • Lee Slaughter, Congleton
  • Michael Pye, Copeland
  • Margot Parker, Corby
  • Avtar Taggar, Coventry North East
  • Harjinder Sehmi, Coventry North West
  • Mark Taylor, Coventry South
  • Christopher Brown, Crawley
  • Richard Lee, Crewe & Nantwich
  • Peter Staveley, Croydon Central
  • Winston McKenzie, Croydon North
  • Kathleen Garner, Croydon South
  • Rebecca Rees-Evans, Cynon Valley
  • Peter Harris, Dagenham & Rainham
  • David Hodgson, Darlington
  • Elizabeth Jones, Dartford
  • Michael Patrick Gerard, Daventry
  • Nigel Williams, Delyn
  • Andrew Fairfoull, Denton & Reddish
  • Tilly Ward, Derby North
  • John Young, Derbyshire Dales
  • Victor Webb, Derby South
  • David Pollitt, Devizes
  • Mark Thackray, Dewsbury
  • Chris Hodgson, Doncaster Central
  • Kim Parkinson, Doncaster North
  • Guy Aston, Don Valley
  • David Little, Dover
  • Bill Etheridge, Dudley North
  • Paul Simon Brothwood, Dudley South
  • Rathy Alagaratnam, Dulwich & West Norwood
  • Geoffrey Siddall, Dumfries & Galloway
  • Kevin Newton, Dumfriesshire Clydesdale & Tweeddale
  • Christopher Gillibrand, Dwyfor Meirionnydd
  • Peter Florence, Ealing Central & Acton
  • Afzal Akram, Ealing North
  • John Poynton, Ealing Southall
  • Jonathan Arnott, Easington
  • Noel Jordan, East Antrim
  • Nigel Jones, Eastbourne
  • Andrew Chapman, East Devon
  • Wilfred Arasaratnam, East Dunbartonshire
  • Daniel Oxley, East Ham
  • Peter Baillie, East Hampshire
  • Rob Sale, East Kilbride Strathaven & Lesmahagow
  • Patricia Culligan, Eastleigh
  • Oluf Marshall, East Lothian
  • Robert Malyn, East Renfrewshire
  • Helena Windsor, East Surrey
  • Mike Glennon, East Worthing & Shoreham
  • Stephanie Todd, East Yorkshire
  • Rob Millington, Eddisbury
  • Oliver John Corbishley, Edinburgh East
  • Alan Melville, Edinburgh North & Leith
  • Paul Marshall, Edinburgh South
  • Richard Lucas, Edinburgh South West
  • Otto Inglis, Edinburgh West
  • Neville Watson, Edmonton
  • Jonathan Starkey, Ellesmere Port & Neston
  • Paul Spivey, Elmet & Rothwell
  • Peter Whittle, Eltham
  • Deborah Cairns, Enfield North
  • David Schofield, Enfield Southgate
  • Andrew Smith, Epping Forest
  • Robert Leach, Epsom & Ewell
  • Philip S. Rose, Erewash
  • Ronie Johnson, Erith & Thamesmead
  • Nicholas Wood, Esher & Walton
  • Keith Crawford, Exeter
  • David Coburn, Falkirk
  • Malcolm Jones, Fareham
  • Peter Edwards-Daem, Faversham & Mid Kent
  • Peter Dul, Feltham & Heston
  • Ben Walker, Filton & Bradley Stoke
  • Richard King, Finchley & Golders Green
  • Harriet Yeo, Folkestone & Hythe
  • Steve Stanbury, Forest of Dean
  • Kyle Thompson, Foyle
  • Paul White, Fylde
  • John Saxon, Gainsborough
  • Carl Schears, Garston & Halewood
  • John Tennant, Gateshead
  • Lee Waters, Gedling
  • Mark Hanson, Gillingham & Rainham
  • Stuart Maskell, Glasgow Central
  • Arthur Thackeray, Glasgow East
  • Jamie Robertson, Glasgow North
  • Sarah Hemy, Glasgow South West
  • Richard Ford, Gloucester
  • Emily Santos, Gordon
  • Christopher Wood, Gosport
  • Colin Beckett, Gower
  • Marietta King, Grantham & Stamford
  • Sean Marriott, Gravesham
  • Victoria Ayling, Great Grimsby
  • Alan Grey, Great Yarmouth
  • Ryan Acty, Greenwich & Woolwich
  • Harry Aldridge, Guildford
  • Keith Fraser, Hackney North & Stoke Newington
  • Angus Small, Hackney South & Shoreditch
  • Dean Perks, Halesowen & Rowley Regis
  • Liz Phillips, Halifax
  • John Kitchener, Haltemprice & Howden
  • Glyn Redican, Halton
  • Richard Wood, Hammersmith
  • Magnus Nielsen, Hampstead & Kilburn
  • Mark Hunt, Harborough
  • Sam Stopplecamp, Harlow
  • David Simister, Harrogate & Knaresborough
  • Aidan Powlesland, Harrow East
  • Mohammed Ali Bhatti, Harrow West
  • Phillip Broughton, Hartlepool
  • Mark Hughes, Harwich & North Essex
  • Andrew Michael, Hastings & Rye
  • John Perry, Havant
  • Clifford Dixon, Hayes & Harlington
  • Darran J Palmer, Hazel Grove
  • Howard Koch, Hemel Hempstead
  • Steve Ashton, Hemsworth
  • Raymond Shamash, Hendon
  • Christopher Jones, Henley
  • Nigel Ely, Hereford & South Herefordshire
  • Adrian Baker, Hertford & Stortford
  • Frank Ward, Hertsmere
  • David Nicholson, Hexham
  • John Bickley, Heywood & Middleton
  • Ian Guiver, High Peak
  • John Stocker, Hitchin & Harpenden
  • Maxine Spencer, Holborn & St Pancras
  • Lawrence Webb, Hornchurch & Upminster
  • Clive Morrison, Hornsey & Wood Green
  • Roger Arthur, Horsham
  • Richard Elvin, Houghton & Sunderland South
  • Kevin Smith, Hove
  • Rob Butler, Huddersfield
  • Paul Bullen, Huntingdon
  • Janet Brown, Hyndburn
  • Philip Hyde, Ilford North
  • Amjad Khan, Ilford South
  • Michael Burrows, Inverclyde
  • Les Durance, Inverness Nairn Badenoch & Strathspey
  • Maria Vigneau, Ipswich
  • Iain McKie, Isle of Wight
  • Gregory Clough, Islington North
  • Pete Muswell, Islington South & Finsbury
  • Joe Smyth, Islwyn
  • Steve Harrison, Jarrow
  • Paul Latham, Keighley
  • Harry Cottam, Kenilworth & Southam
  • Jack Bovill, Kensington
  • Jonathan Bullock, Kettering
  • Ben Roberts, Kingston & Surbiton
  • Richard Barrett, Kingston upon Hull East
  • Sergi Singh, Kingston upon Hull North
  • Paul Salvidge, Kingston upon Hull West & Hessle
  • Duncan Odgers, Kingswood
  • Jack Neill, Kirkcaldy & Cowdenbeath
  • Louise Bours, Knowsley
  • Alan Love, Lagan Valley
  • Donald Mackay, Lanark & Hamilton East
  • Matthew Atkins, Lancaster & Fleetwood
  • Luke Senior, Leeds Central
  • Mark Maniatt, Leeds East
  • Warren Hendon, Leeds North East
  • Julian Metcalfe, Leeds North West
  • Anne Murgatroyd, Leeds West
  • Susanna Steptoe, Leicester East
  • Peter Stone, Leicester South
  • Stuart Young, Leicester West
  • Les Leggett, Leigh
  • Ray Finch, Lewes
  • Massimo Dimambro, Lewisham Deptford
  • Anne Marie Waters, Lewisham East
  • Gary Harding, Lewisham West & Penge
  • Rosamund Beattie, Leyton & Wanstead
  • John Rackham, Lichfield
  • Nick Smith, Lincoln
  • Alistair Forrest, Linlithgow & East Falkirk
  • Joe Chiffers, Liverpool Riverside
  • Steven Christopher Flatman, Liverpool Walton
  • Adam Heatherington, Liverpool Wavertree
  • Neil Miney, Liverpool West Derby
  • Nathan Somerville, Livingston
  • Ken Rees, Llanelli
  • Bill Piper, Loughborough
  • Colin Mair, Louth & Horncastle
  • David Kelly, Ludlow
  • Allan White, Luton North
  • Yasin Rehman, Luton South
  • Adrian Howard, Macclesfield
  • Herbie Crossman, Maidenhead
  • Eddie Powell, Maidstone & The Weald
  • Andrew Collinson, Makerfield
  • Beverley Acevedo, Maldon
  • Myles Power, Manchester Central
  • Phil Eckersley, Manchester Gorton
  • Mark Davies, Manchester Withington
  • Sid Pepper, Mansfield
  • Dave Alexander, Meon Valley
  • Mick Gee, Meriden
  • David Rowlands, Merthyr Tydfil & Rhymney
  • Nigel Wickens, Mid Bedfordshire
  • Martin Fitzpatrick, Mid Derbyshire
  • Nigel Baker, Middlesbrough
  • Steve Turner, Middlesbrough South & East Cleveland
  • Richard Turner, Mid Dorset & North Poole
  • Gordon Norrie, Midlothian
  • Anna Coke, Mid Norfolk
  • Toby Brothers, Mid Sussex
  • Alan Thomas Day, Mid Ulster
  • Richard Keel, Mid Worcestershire
  • David Reilly, Milton Keynes North
  • Vince Peddle, Milton Keynes South
  • Richard Hilton, Mitcham & Morden
  • Paul Oakley, Mole Valley
  • Gareth Dunn, Monmouth
  • Des Parkinson, Montgomeryshire
  • Robert Scorer, Moray
  • Steve Ogden, Morecambe & Lunesdale
  • David Dews, Morley & Outwood
  • Neil Wilson, Motherwell & Wishaw
  • Richard Pritchard, Neath
  • Brian Mapletoft, Newark
  • Catherine Anderson, Newbury
  • Phil Wood, Newcastle-under-Lyme
  • Daniel Thompson, Newcastle upon Tyne Central
  • David Robinson-Young, Newcastle upon Tyne East
  • Tim Marron, Newcastle upon Tyne North
  • Roy Swales, New Forest East
  • Paul Bailey, New Forest West
  • David Stock, Newport East
  • Gordon Norrie, Newport West
  • Rod Peers, Newton Abbot
  • Nathan Garbutt, Normanton Pontefract & Castleford
  • Tom Rubython, Northampton North
  • Rose Gibbins, Northampton South
  • Robert Hill, North Antrim
  • Sharon McGonigal, North Ayrshire & Arran
  • Julie Lingard, North Cornwall
  • Steven Crowther, North Devon
  • Steve Unwin, North Dorset
  • Jonny Lavery, North Down
  • Malcolm Bint, North Durham
  • Adrianne Smyth, North East Bedfordshire
  • Andrew Charalambous, North East Cambridgeshire
  • James Bush, North East Derbyshire
  • Rob Blay, North East Hampshire
  • William Compton, North East Hertfordshire
  • Ernie Blaber, North East Somerset
  • Jonathan Oakton, North Herefordshire
  • Michael Baker, North Norfolk
  • Andrea Allen, North Shropshire
  • Ian Kealey, North Somerset
  • James Faulkner, North Swindon
  • Piers Wauchope, North Thanet
  • Scott Hartley, North Tyneside
  • William Cash, North Warwickshire
  • Peter Reeve, North West Cambridgeshire
  • Bruce Reid, North West Durham
  • Susan Perkins, North West Hampshire
  • Andy McWilliam, North West Leicestershire
  • Richard Coke, North West Norfolk
  • Pat Bryant, North Wiltshire
  • Glenn Tingle, Norwich North
  • Stephen Emmens, Norwich South
  • Fran Loi, Nottingham East
  • Stephen Crosby, Nottingham North
  • David Hollas, Nottingham South
  • Alwyn Waine, Nuneaton
  • Martin Gray, Ochil & South Perthshire
  • Glenda Davies, Ogmore
  • Catherine Reilly, Old Bexley & Sidcup
  • Peter Klonowski, Oldham East & Saddleworth
  • Francis Arbour, Oldham West & Royton
  • Robert Smith, Orkney & Shetland
  • Idham Ramadi, Orpington
  • Ian Macdonald, Oxford East
  • Alan Harris, Oxford West & Abingdon
  • Mick Waddington, Pendle
  • Graeme Waddicar, Penistone & Stocksbridge
  • John Stanyer, Penrith & The Border
  • John Myles, Perth & North Perthshire
  • Mary Herdman, Peterborough
  • Penny Mills, Plymouth Moor View
  • Roy Kettle, Plymouth Sutton & Devonport
  • Andrew Tomkinson, Pontypridd
  • David Young, Poole
  • Nicholas McQueen, Poplar & Limehouse
  • Mike Fitzgerald, Portsmouth North
  • Steve Harris, Portsmouth South
  • Howard Lillyman, Preseli Pembrokeshire
  • James Barker, Preston
  • Roger Tattersall, Pudsey
  • Patricia Ward, Putney
  • John Hayter, Rayleigh & Wickford
  • Christine Forrester, Reading East
  • Malik Azam, Reading West
  • Chris Gallacher, Redcar
  • Peter Jewell, Redditch
  • Joseph Fox, Reigate
  • Ron Hughes, Rhondda
  • Shirley Parkinson, Ribble Valley
  • Sam Naz, Richmond Park
  • Matthew Cooke, Richmond Yorks
  • Masud Mohammed, Rochdale
  • Mark Reckless, Rochester & Strood
  • Floyd Waterworth, Rochford & Southend East
  • Gerard Batten, Romford
  • Sandra James, Romsey & Southampton North
  • Clive Balchin, Rossendale & Darwen
  • Philip Anderson, Ross Skye & Lochaber
  • Jane Collins, Rotherham
  • Allen Cowles, Rother Valley
  • Gordon Davies, Rugby
  • Gerard Barry, Ruislip Northwood & Pinner
  • Joe Branco, Runnymede & Weybridge
  • Matthew Faithfull, Rushcliffe
  • Janice MacKay, Rutherglen & Hamilton West
  • Richard Billington, Rutland & Melton
  • Peter Day, Saffron Walden
  • Paul Doyle, Salford & Eccles
  • Paul Martin, Salisbury
  • Sam Cross, Scarborough & Whitby
  • Stephen Howd, Scunthorpe
  • John Leathley, Sedgefield
  • Tim Power, Sefton Central
  • Colin Heath, Selby & Ainsty
  • Stephen Lindsay, Sevenoaks
  • John Booker, Sheffield Brightside & Hillsborough
  • Dominic Cook, Sheffield Central
  • Joe Jenkins, Sheffield Hallam
  • Howard Denby, Sheffield Heeley
  • Steven Winstone, Sheffield South East
  • Sally Chadd, Sherwood
  • Waqas Ali Khan, Shipley
  • Suzanne Evans, Shrewsbury & Atcham
  • Richard Palmer, Sittingbourne & Sheppey
  • Alan Henderson, Skipton & Ripon
  • Steven Hopkins, Sleaford & North Hykeham
  • Diana Coad, Slough
  • Phil Henrick, Solihull
  • Alan Dimmick, Somerton & Frome
  • Kim Rose, Southampton Itchen
  • Pearline Hingston, Southampton Test
  • Ian Luder, South Basildon & East Thurrock
  • Marion Mason, South Cambridgeshire
  • Alan Graves, South Derbyshire
  • Malcolm Shakesby, South Dorset
  • Henry Reilly, South Down
  • Deborah Rennie, South East Cambridgeshire
  • Bradley Monk, South East Cornwall
  • Brian Otridge, Southend West
  • David Parsons, South Holland & The Deepings
  • Barry Mahoney, South Leicestershire
  • Barry Cameron, South Norfolk
  • Roger Clark, South Northamptonshire
  • Terry Durrance, Southport
  • David Gallagher, South Ribble
  • Norman Dennis, South Shields
  • Lyndon Jones, South Staffordshire
  • Steven Whalley, South Suffolk
  • John Short, South Swindon
  • Nigel Farage, South Thanet
  • John van Weenen, South West Bedfordshire
  • Robin Julian, South West Devon
  • Mark Anderson, South West Hertfordshire
  • Paul Smyth, South West Norfolk
  • Mark Webber, South West Surrey
  • Matthew Brown, South West Wiltshire
  • Redvers Cunningham, Spelthorne
  • Edward Whitfield, Stafford
  • George Langley-Poole, Staffordshire Moorlands
  • Chris Wright, St Albans
  • Angela McManus, Stalybridge & Hyde
  • David Mathews, St Austell & Newquay
  • David Collins, Stevenage
  • Ian Smith, St Helens North
  • John Beirne, St Helens South & Whiston
  • Graham Calderwood, St Ives
  • Steven Woolfe, Stockport
  • Mandy Boylett, Stockton North
  • Edward Strike, Stockton South
  • Mick Harold, Stoke-on-Trent Central
  • Geoff Locke, Stoke-on-Trent North
  • Tariq Mahmood, Stoke-on-Trent South
  • Andrew Illsley, Stone
  • James Carver, Stourbridge
  • Joe Jordan, Strangford
  • Edward Fila, Stratford-on-Avon
  • Bruce Machan, Streatham
  • Kalvin Chapman, Stretford & Urmston
  • Caroline Stephens, Stroud
  • Daryll Pitcher, Suffolk Coastal
  • Bryan Foster, Sunderland Central
  • Paul John Chapman, Surrey Heath
  • Angus Dalgleish, Sutton & Cheam
  • Marcus John Brown, Sutton Coldfield
  • Clifford Johnson, Swansea East
  • Martyn Ford, Swansea West
  • Jan Higgins, Tamworth
  • Stuart Hutton, Tatton
  • Laura Bailhache, Taunton Deane
  • Denis Allen, Telford
  • Stuart Adair, Tewkesbury
  • Christopher Harlow, The Cotswolds
  • Jill Seymour, The Wrekin
  • Toby Horton, Thirsk & Malton
  • Russ Martin, Thornbury & Yate
  • Tim Aker, Thurrock
  • Graham Smith, Tiverton & Honiton
  • Robert Izzard, Tonbridge & Malling
  • Przemek Skwirczynski, Tooting
  • Anthony McIntyre, Torbay
  • Ken Beswick, Torfaen
  • Derek Sargent, Torridge & West Devon
  • Justin Haque, Totnes
  • Tariq Saeed, Tottenham
  • John Hyslop, Truro & Falmouth
  • Colin Nicholson, Tunbridge Wells
  • Barry Edwards, Twickenham
  • Gary Legg, Tynemouth
  • Jack Duffin, Uxbridge & South Ruislip
  • Paul Davies-Cooke, Vale of Clwyd
  • Kevin Mahoney, Vale of Glamorgan
  • Ace Nnorom, Vauxhall
  • Alan Hazelhurst, Wakefield
  • Geoff Caton, Wallasey
  • Elizabeth Hazell, Walsall North
  • Derek Bennett, Walsall South
  • Paul Hillman, Walthamstow
  • Melanie Hurst, Wansbeck
  • Lee Upcraft, Wantage
  • Pete Durnell, Warley
  • Trevor Nicholls, Warrington North
  • Malcolm Lingley, Warrington South
  • Alastair MacBrayne, Warwick & Leamington
  • Aileen Casey, Washington & Sunderland West
  • Nick Lincoln, Watford
  • Simon Tobin, Waveney
  • Peter Griffiths, Wealden
  • Amos Wright, Weaver Vale
  • Jonathan Munday, Wellingborough
  • Helen Hims, Wells
  • Arthur Stevens, Welwyn Hatfield
  • Mike Hookem, Wentworth & Dearne
  • David Lansdell, West Aberdeenshire & Kincardine
  • Steve Latham, West Bromwich East
  • Graham Eardley, West Bromwich West
  • David Glossop, West Dorset
  • Jamie McKenzie, West Ham
  • Jack Sen, West Lancashire
  • Nigel Sussman, Westminster North
  • Alan Piper, Westmorland & Lonsdale
  • Ernie Warrender, Weston-Super-Mare
  • Julian Flood, West Suffolk
  • Richard Chamings, West Worcestershire
  • Mark Bradley, Wigan
  • Peter Bucklitsch, Wimbledon
  • Martin Lyon, Winchester
  • Tariq Malik, Windsor
  • David Scott, Wirral South
  • Hilary Jones, Wirral West
  • Garry Cockrill, Witham
  • Simon Strutt, Witney
  • Phil Cunnington, Wokingham
  • Rob Burberry, Woking
  • Star Etheridge, Wolverhampton North East
  • Barry Hodgson, Wolverhampton South East
  • Dave Everett, Wolverhampton South West
  • James Goad, Worcester
  • Mark Jenkinson, Workington
  • Owen Hammond, Worsley & Eccles South
  • Tim Cross, Worthing West
  • Niall Plevin-Kelly, Wrexham
  • David Meacock, Wycombe
  • Kate Walsh, Wyre & Preston North
  • Michael Wrench, Wyre Forest
  • Lee Clayton, Wythenshawe & Sale East
  • Simon Smedley, Yeovil
  • Nathan Gill, Ynys Môn
  • Ken Guest, York Central
  • Paul Abbott, York Outer

Source: YourNextMP