UK General Election 2015: candidates A to B

Candidates A - B

  • Diane Abbott, Labour Party, Hackney North & Stoke Newington
  • Jack Abbott, Labour Party, Central Suffolk & North Ipswich
  • James Abbott, Green Party, Witham
  • Paul Abbott, UKIP, York Outer
  • Carolyn Abbott, Conservative Party, Gedling
  • Rod Abouharb, Labour Party, Kensington
  • Debbie Abrahams, Labour Party, Oldham East & Saddleworth
  • Kingsley Abrams, Left Unity - Trade Unionists & Socialists, Bermondsey & Old Southwark
  • Toby Abse, Alliance For Green Socialism, Kensington
  • Beverley Acevedo, UKIP, Maldon
  • Lyn Ackerman, Plaid Cymru - The Party of Wales, Islwyn
  • Rod Ackland, Liberal Democrats, Kilmarnock & Loudoun
  • Ryan Acty, UKIP, Greenwich & Woolwich
  • Stuart Adair, UKIP, Tewkesbury
  • Joseph Adam-Smith, UKIP, Ayr Carrick & Cumnock
  • Sean A Adam, Green Party, Stoke-on-Trent North
  • Beki Adam, Independent, Mid Sussex
  • Elizabeth Adams, Liberal Democrats, Stratford-on-Avon
  • Andrew Adams, Labour Party, North West Hampshire
  • Neil Adams, Trade Unionist & Socialist Coalition, Reading West
  • Nigel Adams, Conservative Party, Selby & Ainsty
  • Ben Adams, Conservative Party, Stoke-on-Trent North
  • Chris Adams, UKIP, Aylesbury
  • Christopher Adams, Conservative Party, Bishop Auckland
  • Robert Adamson, Liberal Democrats, East Yorkshire
  • Taiwo Adewuyi, Christian Peoples Alliance, Hackney South & Shoreditch
  • Ade Adeyemo, Liberal Democrats, Meriden
  • Bim Afolami, Conservative Party, Lewisham Deptford
  • Adam Afriyie, Conservative Party, Windsor
  • Mohammed Afzal, Conservative Party, Manchester Gorton
  • Rehan Afzal, Apni Party, Dudley North
  • Steven Agnew, Green Party, North Down
  • Stuart Agnew, UKIP, Broadland
  • David Aherne, Green Party, Worthing West
  • Amna Ahmad, Liberal Democrats, Streatham
  • Marina Ahmad, Labour Party, Beckenham
  • Farooq Ahmed, Rochdale First Party, Rochdale
  • Iftikhar Ahmed, Conservative Party, Bradford East
  • Sofiya Ahmed, Green Party, Luton North
  • Ashuk Ahmed, Liberal Democrats, Luton South
  • Azi Ahmed, Conservative Party, Rochdale
  • David Akan, Green Party, Hammersmith
  • Tim Aker, UKIP, Thurrock
  • Mehdi Akhavan, Independent, Chipping Barnet
  • Parvez Akhtar, Conservative Party, Coventry North West
  • Festus Akinbusoye, Conservative Party, West Ham
  • Abbey Akinoshun, Green Party, Greenwich & Woolwich
  • Chika Akinwale, Liberal Democrats, Ipswich
  • Ali Aklakul, Labour Party, Reigate
  • Mev Akram, Trade Unionist & Socialist Coalition, Doncaster Central
  • Afzal Akram, UKIP, Ealing North
  • Rathy Alagaratnam, UKIP, Dulwich & West Norwood
  • Robert Alden, Conservative Party, Birmingham Erdington
  • Peter Aldous, Conservative Party, Waveney
  • Harry Aldridge, UKIP, Guildford
  • Douglas Alexander, Labour Party, Paisley & Renfrewshire South
  • Heidi Alexander, Labour Party, Lewisham East
  • Danny Alexander, Liberal Democrats, Inverness Nairn Badenoch & Strathspey
  • Dave Alexander, UKIP, Meon Valley
  • Itrat Ali, Conservative Party, Huddersfield
  • M Rowshan Ali, Communities United Party, Bethnal Green & Bow
  • Rushanara Ali, Labour Party, Bethnal Green & Bow
  • Saqhib Ali, Labour Party, North East Bedfordshire
  • Shahrar Ali, Green Party, Brent Central
  • Azhar Ali, Labour Party, Pendle
  • Zulfiqar Ali, Liberal Democrats, Huddersfield
  • Zulfiqar Ali, Liberal Democrats, Stoke-on-Trent Central
  • Kirsty Allan, Liberal Democrats, Westminster North
  • Lucy Allan, Conservative Party, Telford
  • Mike Allan, Independent, East Lothian
  • Graham Allen, Labour Party, Nottingham North
  • Heidi Allen, Conservative Party, South Cambridgeshire
  • Hilary Allen, Liberal Democrats, Hartlepool
  • Howard Allen, Green Party, Solihull
  • Andrea Allen, UKIP, North Shropshire
  • Valerie Allen, Conservative Party, Sefton Central
  • Claire Allen, Green Party, Pudsey
  • David Allen, English Democrats, Doncaster North
  • Denis Allen, UKIP, Telford
  • Alex Allison, Conservative Party, Lanark & Hamilton East
  • Sandra Allison, Save Hartlepool Hospital, Hartlepool
  • John Allman, Restore the Family For Children's Sake, North Cornwall
  • Philip Allott, Conservative Party, Halifax
  • Imtiaz Ameen, Conservative Party, Batley & Spen
  • David Amess, Conservative Party, Southend West
  • Leonard Amos, Labour Party, Mole Valley
  • John Anderson, Conservative Party, Paisley & Renfrewshire North
  • Mark Anderson, UKIP, South West Hertfordshire
  • Philip Anderson, UKIP, Ross Skye & Lochaber
  • Catherine Anderson, UKIP, Newbury
  • David Anderson, Labour Party, Blaydon
  • Peter Andras, Liberal Democrats, Stoke-on-Trent South
  • Steve Andrew, Communist Party of Britain, Sheffield Central
  • Stuart Andrew, Conservative Party, Pudsey
  • Tim Andrewes, Green Party, St Ives
  • Johnny Andrews, Conservative & Unionist Party, Strangford
  • Ian Angell, Independent, Somerton & Frome
  • Louise Ankers, Liberal Democrats, Stretford & Urmston
  • Paul Ankers, Liberal Democrats, Bury South
  • Hugh Annand, Liberal Democrats, Welwyn Hatfield
  • Felicity Anscomb, The Whig Party, Camberwell & Peckham
  • Caroline Ansell, Conservative Party, Eastbourne
  • George Antar, Cannabis is Safer than Alcohol, Eddisbury
  • Peter Anthony, Conservative Party, Blackpool South
  • Afzal Anwar, Liberal Democrats, Rossendale & Darwen
  • John Appleby, Liberal Democrats, North Tyneside
  • Wilfred Arasaratnam, UKIP, East Dunbartonshire
  • Francis Arbour, UKIP, Oldham West & Royton
  • Caoimhe Archibald, Sinn Féin, East Londonderry
  • Edward Argar, Conservative Party, Charnwood
  • Mark Argent, Liberal Democrats, North West Leicestershire
  • Haseeb Arif, Liberal Democrats, Warwick & Leamington
  • Richard Arkless, Scottish National Party SNP, Dumfries & Galloway
  • Jeff Armstrong, UKIP, Bolton South East
  • Kellie Armstrong, Alliance - Alliance Party of Northern Ireland, Strangford
  • Luke Armstrong, Liberal Democrats, Easington
  • Alan Armstrong, Green Party, Vale of Glamorgan
  • Paul Arnold, Independent, Wells
  • Stewart Arnold, Yorkshire First, East Yorkshire
  • Sue Arnold, Conservative Party, Walsall South
  • Jonathan Arnott, UKIP, Easington
  • Roger Arthur, UKIP, Horsham
  • Chaka Artwell, Independent, Oxford East
  • Nana Asante, Trade Unionist & Socialist Coalition, Harrow East
  • Jessica Asato, Labour Party, Norwich North
  • Liam Ascough, Conservative Party, Stoke-on-Trent Central
  • Natasha Asghar, Conservative Party, Newport East
  • Chris Ash, The Liberal Party, Peterborough
  • Dave Ash, National Health Action Party, Sutton & Cheam
  • Simon Ashcroft, UKIP, Ashfield
  • April Ashley, Trade Unionist & Socialist Coalition, Croydon Central
  • Steve Ashton, UKIP, Hemsworth
  • Jon Ashworth, Labour & Co-operative Party, Leicester South
  • Heather Jane Asker, Residents for Uttlesford, Saffron Walden
  • Nigel Askew, We Are The Reality Party, South Thanet
  • Mohammed Farid Aslam, Communities United Party, East Ham
  • Denise Aspinall, Liberal Democrats, St Helens North
  • Grace Christine Astley, Independent, Ribble Valley
  • Guy Aston, UKIP, Don Valley
  • Matthew Atkins, UKIP, Lancaster & Fleetwood
  • Sue Atkins, Trade Unionist & Socialist Coalition, Southampton Itchen
  • Victoria Atkins, Conservative Party, Louth & Horncastle
  • John Atkinson, UKIP, Carmarthen West & South Pembrokeshire
  • Andrew Atkinson, Conservative Party, Wrexham
  • Catherine Atkinson, Labour Party, Erewash
  • Laween Atroshi, Labour Party, Surrey Heath
  • Chris Attard, UKIP, Bexleyheath & Crayford
  • Alex Attwood, SDLP Social Democratic & Labour Party, Belfast West
  • Tony Auguste, Cannabis is Safer than Alcohol, Kensington
  • Ian Austin, Labour Party, Dudley North
  • Lois Austin, Trade Unionist & Socialist Coalition, East Ham
  • Alan Avery, Labour Party, Thirsk & Malton
  • Yemi Awolola, Christian Peoples Alliance, Enfield North
  • Aladdin Ayesh, Liberal Democrats, Caerphilly
  • George Aylett, Labour Party, South West Wiltshire
  • Victoria Ayling, UKIP, Great Grimsby
  • Malik Azam, UKIP, Reading West
  • Mahtab Aziz, Independent, Leyton & Wanstead
  • Victor Babu, Liberal Democrats, Aberconwy
  • Richard Bacon, Conservative Party, South Norfolk
  • Hamish Badenoch, Conservative & Unionist Party, Foyle
  • Phillip Badger, Democratic Reform Party, Lewisham Deptford
  • Elaine Bagshaw, Liberal Democrats, Poplar & Limehouse
  • Jem Bailey, Green Party, Wycombe
  • Adrian Bailey, Labour & Co-operative Party, West Bromwich West
  • Noreen Bailey, Trade Unionist & Socialist Coalition, Salford & Eccles
  • Paul Bailey, UKIP, New Forest West
  • Ruth Bailey, Manston Airport Independent Party, South Thanet
  • Simon Bailey, Liberal Democrats, Chelsea & Fulham
  • Clare Bailey, Green Party, Belfast South
  • Laura Bailhache, UKIP, Taunton Deane
  • Sheila Bailie, Sinn Féin, Strangford
  • Peter Baillie, UKIP, East Hampshire
  • Gordon Bain, Liberal Democrats, Central Ayrshire
  • Willie Bain, Labour Party, Glasgow North East
  • Adrian Baker, UKIP, Hertford & Stortford
  • Michael Baker, UKIP, North Norfolk
  • Nigel Baker, UKIP, Middlesbrough
  • Norman Baker, Liberal Democrats, Lewes
  • Penny Baker, Liberal Democrats, Doncaster North
  • Richard Baker, Labour & Co-operative Party, Aberdeen North
  • Steven Baker, Conservative Party, Wycombe
  • Clive Balchin, UKIP, Rossendale & Darwen
  • Louise Baldock, Labour & Co-operative Party, Stockton South
  • Peter Baldrey, Labour Party, North Wiltshire
  • Harriett Baldwin, Conservative Party, West Worcestershire
  • Tom Baldwin, Trade Unionist & Socialist Coalition, Bristol South
  • Elliot Ball, The 30-50 Coalition, Bethnal Green & Bow
  • Jon Ball, Liberal Democrats, Ealing Central & Acton
  • Chas Ball, Green Party, Colne Valley
  • Michelle Ballantyne, Conservative Party, Midlothian
  • Rob Ballantyne, Green Party, Kenilworth & Southam
  • Ed Balls, Labour & Co-operative Party, Morley & Outwood
  • Luke Balnave, Green Party, Chatham & Aylesford
  • Marianne Bamkin, Green Party, South Derbyshire
  • Reetendra Nath Banerji, Liberal Democrats, Salisbury
  • Gordon Banks, Labour Party, Ochil & South Perthshire
  • Laura Bannister, Green Party, Manchester Gorton
  • Lucy Bannister, Green Party, Manchester Withington
  • James Barber, Liberal Democrats, Dulwich & West Norwood
  • Stephen Barclay, Conservative Party, North East Cambridgeshire
  • Hannah Bardell, Scottish National Party SNP, Livingston
  • James Barker, UKIP, Preston
  • Jo Barker, Conservative Party, Kingston upon Hull West & Hessle
  • Ken Barker, Green Party, Cardiff West
  • Michael Barker, Trade Unionist & Socialist Coalition, Leicester East
  • Ann-Marie Barker, Liberal Democrats, Surrey Heath
  • Jacqueline Barlow, The Southport Party, Southport
  • Ross Barlow, Liberal Democrats, Harrow East
  • Jenny Barnard-Langston, Independent, Hove
  • Geoffrey Barnes, Green Party, Gainsborough
  • Jamie Barnes, Cannabis is Safer than Alcohol, Thurrock
  • Charlotte Barnes, Liberal Democrats, Ludlow
  • John Baron, Conservative Party, Basildon & Billericay
  • Elliot Barr, Cannabis is Safer than Alcohol, Wakefield
  • Bob Barr, Liberal Democrats, Warrington South
  • Charles Barraball, Green Party, Wimbledon
  • Gareth Barrett, Labour Party, Epping Forest
  • Peter Barrett, Liberal Democrats, Perth & North Perthshire
  • Richard Barrett, UKIP, Kingston upon Hull East
  • Richard Barrington, Green Party, North Dorset
  • Kevin Barron, Labour Party, Rother Valley
  • Gerard Barry, UKIP, Ruislip Northwood & Pinner
  • Raymond Barry, Justice For Men & Boys, Broxtowe
  • Anwen Barry, Conservative Party, Arfon
  • Scott Bartle, Green Party, Brent North
  • Jonathan Bartley, Green Party, Streatham
  • Pippa Bartolotti, Green Party, Newport West
  • Jo Barton, Liberal Democrats, Preston
  • Peter Barton, Green Party, West Dorset
  • Martin Bartos, Scottish Green Party, Glasgow North
  • Gavin Barwell, Conservative Party, Croydon Central
  • Jane Basham, Labour Party, South Suffolk
  • Helen Bashford, Independence from Europe, Cheadle
  • Ben Basson, Green Party, West Lancashire
  • Geoffrey Bastin, UKIP, Bexhill & Battle
  • Ryan Bate, Liberal Democrats, Halton
  • Stephen Bates, Conservative Party, Newcastle upon Tyne North
  • John Anthony Bateson, Labour Party, Westmorland & Lonsdale
  • David Batey, Liberal Democrats, North East Derbyshire
  • Sandy Batho, Conservative Party, Linlithgow & East Falkirk
  • Gerard Batten, UKIP, Romford
  • Bob Batten, National Front, North Tyneside
  • Jen Battersby, Cannabis is Safer than Alcohol, Sheffield South East
  • Richard Baum, Liberal Democrats, Bury North
  • Eileen Baxendale, Liberal Democrats, Glasgow North East
  • Ian Baxter, Scottish Green Party, Midlothian
  • Andrew Beadle, UKIP, Bermondsey & Old Southwark
  • Captain Beany, Independent, Aberavon
  • Simon Beard, Liberal Democrats, Dartford
  • Steve Beasant, Liberal Democrats, Great Grimsby
  • Artificial Beast, Cannabis is Safer than Alcohol, Streatham
  • Sarah Beattie-Smith, Scottish Green Party, Edinburgh North & Leith
  • Rosamund Beattie, UKIP, Leyton & Wanstead
  • Deryck Beaumont, Independent, Airdrie & Shotts
  • Lynne Beaumont, Liberal Democrats, Folkestone & Hythe
  • Guto Bebb, Conservative Party, Aberconwy
  • Margaret Beckett, Labour Party, Derby South
  • Michael Beckett, Liberal Democrats, Scarborough & Whitby
  • Colin Beckett, UKIP, Gower
  • Katy Beddoe, Green Party, Caerphilly
  • Alan Beddow, Liberal Democrats, North Warwickshire
  • Peter Bedford, Conservative Party, Bolsover
  • Mark Beech, Official Monster Raving Loony Party, Aldridge-Brownhills
  • Anne Begg, Labour Party, Aberdeen South
  • Roy Beggs, Ulster Unionist Party, East Antrim
  • Chris Beggs, Socialist Labour Party, Cynon Valley
  • John Beirne, UKIP, St Helens South & Whiston
  • Joe Belcher, Green Party, Birmingham Erdington
  • Fay Belham, Christian Peoples Alliance, North West Cambridgeshire
  • Eleanor Bell, Liberal Democrats, Southampton Itchen
  • Huw Bell, Conservative Party, North East Fife
  • Jacquie Bell, Liberal Democrats, Skipton & Ripon
  • John Bell, Conservative Party, Wirral South
  • Jonathan Bell, Democratic Unionist Party - DUP, Belfast South
  • Mark Bell, UKIP, Blaydon
  • Luke Bellamy, Green Party, Stoke-on-Trent South
  • Henry Bellingham, Conservative Party, North West Norfolk
  • James Bellis, Conservative Party, Vauxhall
  • Trevor Bendrien, "Christian Party ""Proclaiming Christ's Lordship""", Halifax
  • Emily Benn, Labour Party, Croydon South
  • Hilary Benn, Labour Party, Leeds Central
  • Derek Bennett, UKIP, Walsall South
  • Kevin Bennett, Trade Unionist & Socialist Coalition, Warrington South
  • Natalie Bennett, Green Party, Holborn & St Pancras
  • Veronica Bennett, Labour Party, South Ribble
  • Andy Bennetts, Class War, Lichfield
  • Phil Bennion, Liberal Democrats, Birmingham Hodge Hill
  • Russell Benson, Cannabis is Safer than Alcohol, Glasgow North
  • Nick Bent, Labour Party, Warrington South
  • Stuart Bent, UKIP, Amber Valley
  • Clare Bentley, Liberal Democrats, Neath
  • Richard Benyon, Conservative Party, Newbury
  • John Bercow, Speaker seeking re-election, Buckingham
  • Paul Beresford, Conservative Party, Mole Valley
  • Geoffrey Berg, Independent, Worsley & Eccles South
  • Luciana Berger, Labour & Co-operative Party, Liverpool Wavertree
  • Lee Roger Berks, Independent, Croydon North
  • Jane Berney, Labour Party, Saffron Walden
  • Jacqui Berry, Trade Unionist & Socialist Coalition, Gillingham & Rainham
  • Jake Berry, Conservative Party, Rossendale & Darwen
  • James Berry, Conservative Party, Kingston & Surbiton
  • Mark Berry, We Are The Reality Party, Salford & Eccles
  • Christopher Bertenshaw, Green Party, Worsley & Eccles South
  • Paul Bessant, Conservative Party, Leicester West
  • Ken Beswick, UKIP, Torfaen
  • Clive Betts, Labour Party, Sheffield South East
  • Colin Bex, Wessex Regionalists, Witney
  • Shangara Singh Bhatoe, Socialist Labour Party, Newport East
  • Mohammed Ali Bhatti, UKIP, Harrow West
  • Norsheen Bhatti, Conservative Party, Liverpool Walton
  • Amandeep Singh Bhogal, Conservative & Unionist Party, Upper Bann
  • John Bickley, UKIP, Heywood & Middleton
  • Jon Bigger, Class War, Croydon South
  • Damien Biggs, Socialist Labour Party, Pontypridd
  • Polly Billington, Labour Party, Thurrock
  • Richard Billington, UKIP, Rutland & Melton
  • Andrew Bingham, Conservative Party, High Peak
  • Richard Bingley, UKIP, Braintree
  • Malcolm Bint, UKIP, North Durham
  • Paul Birch, Cannabis is Safer than Alcohol, Hackney South & Shoreditch
  • Grahame Birchall, Party for a United Thanet, South Thanet
  • Loraine Birchall, Liberal Democrats, Carlisle
  • Dickie Bird, UKIP, Banbury
  • James Bird, Conservative Party, Birmingham Hall Green
  • Malcolm Birks, Labour Party, Skipton & Ripon
  • Gordon Birtwistle, Liberal Democrats, Burnley
  • Darren Bisby-Boyd, Green Party, Peterborough
  • Grant Bishop, Green Party, Birmingham Yardley
  • Caitlin Bisknell, Labour Party, High Peak
  • Harrish Bisnauthsing, Liberal Democrats, Grantham & Stamford
  • Peter Bisset, Green Party, East Hampshire
  • Kate Bisson, Green Party, Leeds East
  • Ernie Blaber, UKIP, North East Somerset
  • Mhairi Black, Scottish National Party SNP, Paisley & Renfrewshire South
  • Patricia Black, Scottish Green Party, Edinburgh West
  • Barry Black, Labour Party, West Aberdeenshire & Kincardine
  • Ian Blackford, Scottish National Party SNP, Ross Skye & Lochaber
  • John Blackie, Independent, Richmond Yorks
  • Roberta Blackman-Woods, Labour Party, City of Durham
  • Kirsty Blackman, Scottish National Party SNP, Aberdeen North
  • Lionel Blackman, Independent, Epsom & Ewell
  • Bob Blackman, Conservative Party, Harrow East
  • Stewart Blackmore, Labour Party, Isle of Wight
  • Nicola Blackwood, Conservative Party, Oxford West & Abingdon
  • Will Blair, Conservative Party, Holborn & St Pancras
  • Rebecca Blake, Labour Party, Redditch
  • James Blanchard, Liberal Democrats, York Outer
  • Eddy Blanche, Independent, Merthyr Tydfil & Rhymney
  • Andy Blatchford, Green Party, Dartford
  • Rob Blay, UKIP, North East Hampshire
  • Daisy Blench, Green Party, North Herefordshire
  • Tom Blenkinsop, Labour Party, Middlesbrough South & East Cleveland
  • Bob Blizzard, Labour Party, Waveney
  • Paul Blomfield, Labour Party, Sheffield Central
  • Kelly-Marie Blundell, Liberal Democrats, Guildford
  • Crispin Blunt, Conservative Party, Reigate
  • Emily Blyth, Green Party, Maidenhead
  • Mad Max Bobetsky, Official Monster Raving Loony Party, North East Hampshire
  • Juliet Boddington, Alliance For Green Socialism, Scarborough & Whitby
  • Kat Boettge, Green Party, Nottingham North
  • Cydatty Bogie, Communities United Party, West Ham
  • Nick de Bois, Conservative Party, Enfield North
  • Nicholas Boles, Conservative Party, Grantham & Stamford
  • Amelie Boleyn, Green Party, Sevenoaks
  • Stuart Bonar, Liberal Democrats, Plymouth Moor View
  • Peter Bone, Conservative Party, Wellingborough
  • Simon Bone, Conservative Party, Glasgow Central
  • Bill Bonnar, Scottish Socialist Party, Glasgow South West
  • Ian Bonner, Green Party, North Warwickshire
  • John Booker, UKIP, Sheffield Brightside & Hillsborough
  • Mohammed 'Harry' Boota, UKIP, Bradford West
  • Brian Booth, Independent, Wolverhampton South West
  • Chris Booth, Independence from Europe, Meriden
  • Stefano Borella, Labour Party, Bexleyheath & Crayford
  • Paul Borg, British National Party, Hornchurch & Upminster
  • Alan Borgars, Green Party, Hemel Hempstead
  • Michael Borio, Labour Party, Ruislip Northwood & Pinner
  • Victoria Borwick, Conservative Party, Kensington
  • Andrew Boswell, Green Party, Broadland
  • Phil Boswell, Scottish National Party SNP, Coatbridge Chryston & Bellshill
  • Sheila Boswell, Labour Party, Putney
  • Andy Botham, Labour Party, Derbyshire Dales
  • Peter Bottomley, Conservative Party, Worthing West
  • Susan Boucher, UKIP, Blaenau Gwent
  • Damon Boughen, Green Party, South Northamptonshire
  • Alex Boulter, Conservative Party, Birmingham Selly Oak
  • Ian Boulton, Labour Party, Filton & Bradley Stoke
  • Joseph Bourke, Liberal Democrats, Brentford & Isleworth
  • Louise Bours, UKIP, Knowsley
  • Jack Bovill, UKIP, Kensington
  • Jake Bowers, Green Party, Hastings & Rye
  • Chris Bowers, Liberal Democrats, Brighton Pavilion
  • Simon Bowkett, Labour Party, South Dorset
  • Mark Bowler, Green Party, North East Bedfordshire
  • Maxine Bowler, Trade Unionist & Socialist Coalition, Sheffield Brightside & Hillsborough
  • Sophie Bowler, Liberal Democrats, Hertsmere
  • Bill Bowman, Conservative Party, Dundee East
  • Katy Boyce, Green Party, North East Somerset
  • Donald MacLeod Boyd, "Christian Party ""Proclaiming Christ's Lordship""", Inverness Nairn Badenoch & Strathspey
  • Johanna Boyd, Labour Party, Stirling
  • Adam Boyden, Liberal Democrats, Kingswood
  • Henry Arthur Boyle, The Liberal Party, Chelmsford
  • Joe Boyle, SDLP Social Democratic & Labour Party, Strangford
  • John Boyle, Trade Unionist & Socialist Coalition, Brent Central
  • Yvonne Boyle, Alliance - Alliance Party of Northern Ireland, East Londonderry
  • Mandy Boylett, UKIP, Stockton North
  • Paul Bradley-Law, The Whig Party, Stretford & Urmston
  • Karen Bradley, Conservative Party, Staffordshire Moorlands
  • Mark Bradley, UKIP, Wigan
  • Steve Bradley, Liberal Democrats, Bath
  • Paula Bradshaw, Alliance - Alliance Party of Northern Ireland, Belfast South
  • Ben Bradshaw, Labour Party, Exeter
  • Ian Bradwell, Liberal Democrats, Leicester West
  • Graham Brady, Conservative Party, Altrincham & Sale West
  • Mickey Brady, Sinn Féin, Newry & Armagh
  • David Braid, War Veteran's Pro-Traditional Family Party, West Lancashire
  • Tom Brake, Liberal Democrats, Carshalton & Wallington
  • Alice Bramall, Conservative Party, Knowsley
  • Chris Bramall, Liberal Democrats, Stourbridge
  • Allan Brame, Liberal Democrats, Birkenhead
  • Martin Brampton, Green Party, Middlesbrough South & East Cleveland
  • Joe Branco, UKIP, Runnymede & Weybridge
  • David Brass, Independent, Ribble Valley
  • Clair Braund, UKIP, Birmingham Ladywood
  • Angie Bray, Conservative Party, Ealing Central & Acton
  • Prue Bray, Liberal Democrats, Rochester & Strood
  • Julian Brazier, Conservative Party, Canterbury
  • Julian Brazil, Liberal Democrats, Totnes
  • Elizabeth Breed, English Democrats, Sheffield Central
  • Mark Breeze, Independent, Stoke-on-Trent Central
  • Kevin Brennan, Labour Party, Cardiff West
  • Lesley Brennan, Labour Party, Dundee East
  • Stephen Patrick Brennan, Independent, Hammersmith
  • Tony Breslin, Labour Party, Hemel Hempstead
  • Tim Brett, Liberal Democrats, North East Fife
  • Nick The Flying Brick, Official Monster Raving Loony Party, Doncaster North
  • Andrew Bridgen, Conservative Party, North West Leicestershire
  • Miles Briggs, Conservative Party, Edinburgh South
  • Charlie Briggs, Liberal Democrats, Salford & Eccles
  • Richard Brighton-Knight, Liberal Democrats, Sutton Coldfield
  • Juliana Brimicombe, "Christian Party ""Proclaiming Christ's Lordship""", Surrey Heath
  • Steve Brine, Conservative Party, Winchester
  • Catrin Brock, Green Party, Neath
  • Deidre Brock, Scottish National Party SNP, Edinburgh North & Leith
  • Richard Brodie, Liberal Democrats, Ayr Carrick & Cumnock
  • Sean Brogan, Trade Unionist & Socialist Coalition, Newton Abbot
  • James Brokenshire, Conservative Party, Old Bexley & Sidcup
  • Steven Brookes, UKIP, Birmingham Selly Oak
  • Belinda Brooks-Gordon, Liberal Democrats, Cities of London & Westminster
  • Peter Brooks, Liberal Democrats, Orpington
  • Dave Brooks, Green Party, Elmet & Rothwell
  • Barry Broom, Green Party, Ipswich
  • Jane Brophy, Liberal Democrats, Altrincham & Sale West
  • Laurie Brophy, Green Party, Ogmore
  • Emily Brothers, Labour Party, Sutton & Cheam
  • Toby Brothers, UKIP, Mid Sussex
  • Mark Brotherston, Conservative & Unionist Party, North Down
  • Paul Simon Brothwood, UKIP, Dudley South
  • Phillip Broughton, UKIP, Hartlepool
  • Janet Brown, UKIP, Hyndburn
  • John Brown, Liberal Democrats, Doncaster Central
  • Kris Brown, Liberal Democrats, Wallasey
  • Libby Brown, Green Party, Plymouth Sutton & Devonport
  • Lyn Brown, Labour Party, West Ham
  • Marcus John Brown, UKIP, Sutton Coldfield
  • Mark Brown, Conservative Party, Na h-Eileanan an Iar
  • Matthew Brown, UKIP, South West Wiltshire
  • Matthew Jason Brown, Labour Party, Louth & Horncastle
  • Andy Brown, Green Party, Skipton & Ripon
  • Nick Brown, Labour Party, Newcastle upon Tyne East
  • Ros Brown, Green Party, Keighley
  • Ross Brown, Green Party, Belfast East
  • Russell Brown, Labour Party, Dumfries & Galloway
  • Thom Brown, The Above & Beyond Party, Sheffield Central
  • Barry Brown, Cannabis is Safer than Alcohol, West Tyrone
  • Alan Brown, Scottish National Party SNP, Kilmarnock & Loudoun
  • Christopher Brown, UKIP, Crawley
  • Dave Brown, Trade Unionist & Socialist Coalition, Harlow
  • Edward Browne, Labour Party, Harwich & North Essex
  • Robert Woodthorpe Browne, Liberal Democrats, South Staffordshire
  • Fiona Bruce, Conservative Party, Congleton
  • Pete Bruce, Liberal Democrats, Filton & Bradley Stoke
  • Kevin Alastair Bryan, National Front, Rochdale
  • Liam Bryan, Vapers In Power, Kingswood
  • Frances Bryant, Green Party, Preseli Pembrokeshire
  • Pat Bryant, UKIP, North Wiltshire
  • Rob Bryant, UKIP, Beckenham
  • Chris Bryant, Labour Party, Rhondda
  • Felicity Buchan, Conservative & Unionist Party, South Down
  • Ian Buchanan, UKIP, Brighton Kemptown
  • Mike Buchanan, Justice For Men & Boys, Ashfield
  • Tom Buchanan, Democratic Unionist Party - DUP, West Tyrone
  • Karen Buck, Labour Party, Westminster North
  • Robert Buckland, Conservative Party, South Swindon
  • Peter Bucklitsch, UKIP, Wimbledon
  • Rob Buckman, Green Party, Warley
  • Michael Bukola, Liberal Democrats, Lewisham Deptford
  • Emma Bullard, Green Party, Shrewsbury & Atcham
  • Paul Bullen, UKIP, Huntingdon
  • Eric Bullick, Alliance - Alliance Party of Northern Ireland, Mid Ulster
  • Alan Bullion, Liberal Democrats, Sevenoaks
  • Ian Bullock, Green Party, Batley & Spen
  • Jonathan Bullock, UKIP, Kettering
  • Judith Bunting, Liberal Democrats, Newbury
  • Anne-Marie Bunting, Liberal Democrats, Gravesham
  • Rob Burberry, UKIP, Woking
  • Richard Burden, Labour Party, Birmingham Northfield
  • Louise Burfitt-Dons, Conservative Party, Nottingham North
  • Penny Burgess, Green Party, The Cotswolds
  • Robert Burgess, Ulster Unionist Party, Strangford
  • Alex Burghart, Conservative Party, Islington North
  • Rachel Burgin, Labour Party, Hitchin & Harpenden
  • Richard Burgon, Labour Party, Leeds East
  • Cahal Burke, Liberal Democrats, Colne Valley
  • Denise Burke, Labour Party, North Norfolk
  • Daniel Burn, Trade Unionist & Socialist Coalition, Rochester & Strood
  • Jane Burnet, Green Party, South Dorset
  • Alexander Burnett, Conservative Party, West Aberdeenshire & Kincardine
  • David Burnett, English Democrats, Doncaster Central
  • Andy Burnham, Labour Party, Leigh
  • Simon Burns, Conservative Party, Chelmsford
  • Conor Burns, Conservative Party, Bournemouth West
  • Rhys Burriss, UKIP, Bishop Auckland
  • Bryan Burrow, Green Party, Penrith & The Border
  • David Burrowes, Conservative Party, Enfield Southgate
  • Michael Burrows, UKIP, Inverclyde
  • Paul Burstow, Liberal Democrats, Sutton & Cheam
  • Alistair Burt, Conservative Party, North East Bedfordshire
  • Lorely Burt, Liberal Democrats, Solihull
  • Tim Burton, Liberty GB, Birmingham Ladywood
  • James Bush, UKIP, North East Derbyshire
  • Peter Bush, UKIP, Aberavon
  • Alan Butcher, Labour Party, Bognor Regis & Littlehampton
  • Eddy Butler, English Democrats, Harlow
  • Gary Butler, English Democrats, Faversham & Mid Kent
  • Richard Butler, Labour Party, Hertsmere
  • Rob Butler, UKIP, Huddersfield
  • Vicky Butler, Yorkshire First, Kingston upon Hull North
  • Dawn Butler, Labour Party, Brent Central
  • Ed Buxton, Labour Party, Tewkesbury
  • Bob Buxton, Yorkshire First, Leeds North West
  • Liam Byrne, Labour Party, Birmingham Hodge Hill

Source: YourNextMP