UK General Election 2015 candidates: Conservative Party

Conservative Party candidates

  •  Conservative & Unionist
  • Neil Wilson, Belfast East
  • Ben Manton, Belfast South
  • Paul Shea, Belfast West
  • Alex Wilson, East Antrim
  • Liz St Clair-Legge, East Londonderry
  • Hamish Badenoch, Foyle
  • Helen Osborne, Lagan Valley
  • Lucille Nicholson, Mid Ulster
  • Robert Rigby, Newry & Armagh
  • Carol-Anne Freeman, North Antrim
  • Mark Brotherston, North Down
  • Alan Dunlop, South Antrim
  • Felicity Buchan, South Down
  • Johnny Andrews, Strangford
  • Amandeep Singh Bhogal, Upper Bann
  • Claire-Louise Leyland, West Tyrone
  •  Conservative
  • Edward Yi He, Aberavon
  • Guto Bebb, Aberconwy
  • Sanjoy Sen, Aberdeen North
  • Ross Thomson, Aberdeen South
  • Eric Holford, Airdrie & Shotts
  • Gerald Howarth, Aldershot
  • Wendy Morton, Aldridge-Brownhills
  • Graham Brady, Altrincham & Sale West
  • Laura Knightly, Alyn & Deeside
  • Nigel Mills, Amber Valley
  • Derek Wann, Angus
  • Anwen Barry, Arfon
  • Alastair Redman, Argyll & Bute
  • Nick Herbert, Arundel & South Downs
  • Helen Harrison, Ashfield
  • Damian Green, Ashford
  • Tracy Sutton, Ashton-under-Lyne
  • David Lidington, Aylesbury
  • Lee Lyons, Ayr Carrick & Cumnock
  • Victoria Prentis, Banbury
  • Alex Johnstone, Banff & Buchan
  • Mina Rahman, Barking
  • Kay Carter, Barnsley Central
  • Katharine Harborne, Barnsley East
  • Simon Fell, Barrow & Furness
  • John Baron, Basildon & Billericay
  • Maria Miller, Basingstoke
  • Sarah Downes, Bassetlaw
  • Ben Howlett, Bath
  • Imtiaz Ameen, Batley & Spen
  • Jane Ellison, Battersea
  • Dominic Grieve, Beaconsfield
  • Bob Stewart, Beckenham
  • Richard Fuller, Bedford
  • JP Floru, Bermondsey & Old Southwark
  • John Lamont, Berwickshire Roxburgh & Selkirk
  • Anne-Marie Trevelyan, Berwick-upon-Tweed
  • Matthew Smith, Bethnal Green & Bow
  • Graham Stuart, Beverley & Holderness
  • Huw Merriman, Bexhill & Battle
  • David Evennett, Bexleyheath & Crayford
  • Clark Vasey, Birkenhead
  • Luke Evans, Birmingham Edgbaston
  • Robert Alden, Birmingham Erdington
  • James Bird, Birmingham Hall Green
  • Kieran Mullan, Birmingham Hodge Hill
  • Isabel Sigmac, Birmingham Ladywood
  • Rachel Maclean, Birmingham Northfield
  • Charlotte Hodivala, Birmingham Perry Barr
  • Alex Boulter, Birmingham Selly Oak
  • Arun Photay, Birmingham Yardley
  • Christopher Adams, Bishop Auckland
  • Bob Eastwood, Blackburn
  • Michelle Tanfield-Johnson, Blackley & Broughton
  • Paul Maynard, Blackpool North & Cleveleys
  • Peter Anthony, Blackpool South
  • Tracey West, Blaenau Gwent
  • Alison Griffiths, Blaydon
  • Greg Munro, Blyth Valley
  • Nick Gibb, Bognor Regis & Littlehampton
  • Peter Bedford, Bolsover
  • James Daly, Bolton North East
  • Mudasir Dean, Bolton South East
  • Chris Green, Bolton West
  • Jade Marsden, Bootle
  • Matt Warman, Boston & Skegness
  • David Tredinnick, Bosworth
  • Tobias Ellwood, Bournemouth East
  • Conor Burns, Bournemouth West
  • Phillip Lee, Bracknell
  • Iftikhar Ahmed, Bradford East
  • Tanya Graham, Bradford South
  • George Grant, Bradford West
  • James Cleverly, Braintree
  • Chris Davies, Brecon & Radnorshire
  • Alan Mendoza, Brent Central
  • Mary Macleod, Brentford & Isleworth
  • Luke Parker, Brent North
  • Eric Pickles, Brentwood & Ongar
  • Meirion Jenkins, Bridgend
  • Ian Liddell-Grainger, Bridgwater & West Somerset
  • Andrew Percy, Brigg & Goole
  • Simon Kirby, Brighton Kemptown
  • Clarence Mitchell, Brighton Pavilion
  • Theo Clarke, Bristol East
  • Charlotte Leslie, Bristol North West
  • Isobel Grant, Bristol South
  • Claire Hiscott, Bristol West
  • Keith Simpson, Broadland
  • Bob Neill, Bromley & Chislehurst
  • Sajid Javid, Bromsgrove
  • Charles Walker, Broxbourne
  • Anna Soubry, Broxtowe
  • Sarah Cockburn-Price, Burnley
  • Andrew Griffiths, Burton
  • David Nuttall, Bury North
  • Daniel Critchlow, Bury South
  • Jo Churchill, Bury St Edmunds
  • Leo Docherty, Caerphilly
  • Alastair Graham, Caithness Sutherland & Easter Ross
  • Craig Whittaker, Calder Valley
  • Naomi Newstead, Camberwell & Peckham
  • George Eustice, Camborne & Redruth
  • Chamali Fernando, Cambridge
  • Amanda Milling, Cannock Chase
  • Julian Brazier, Canterbury
  • Richard Hopkin, Cardiff Central
  • Craig Williams, Cardiff North
  • Emma Warman, Cardiff South & Penarth
  • James Taghdissian, Cardiff West
  • John Stevenson, Carlisle
  • Matthew Paul, Carmarthen East & Dinefwr
  • Simon Hart, Carmarthen West & South Pembrokeshire
  • Matthew Maxwell Scott, Carshalton & Wallington
  • Rebecca Harris, Castle Point
  • Marc Hope, Central Ayrshire
  • Mel Stride, Central Devon
  • Daniel Poulter, Central Suffolk & North Ipswich
  • Henrietta Hensher, Ceredigion
  • Edward Argar, Charnwood
  • Tracey Crouch, Chatham & Aylesford
  • Mary Robinson, Cheadle
  • Simon Burns, Chelmsford
  • Greg Hands, Chelsea & Fulham
  • Alex Chalk, Cheltenham
  • Cheryl Gillan, Chesham & Amersham
  • Mark Vivis, Chesterfield
  • Andrew Tyrie, Chichester
  • Iain Duncan Smith, Chingford & Woodford Green
  • Michelle Donelan, Chippenham
  • Theresa Villiers, Chipping Barnet
  • Rob Loughenbury, Chorley
  • Christopher Chope, Christchurch
  • Mark Field, Cities of London & Westminster
  • Stephen Mosley, City of Chester
  • Rebecca Coulson, City of Durham
  • Giles Watling, Clacton
  • Martin Vickers, Cleethorpes
  • David Nicholls, Clwyd South
  • David Jones, Clwyd West
  • Mhairi Fraser, Coatbridge Chryston & Bellshill
  • Will Quince, Colchester
  • Jason McCartney, Colne Valley
  • Fiona Bruce, Congleton
  • Stephen Haraldsen, Copeland
  • Tom Pursglove, Corby
  • Michelle Lowe, Coventry North East
  • Parvez Akhtar, Coventry North West
  • Gary Ridley, Coventry South
  • Henry Smith, Crawley
  • Edward Timpson, Crewe & Nantwich
  • Gavin Barwell, Croydon Central
  • Vidhi Mohan, Croydon North
  • Chris Philp, Croydon South
  • Malcolm MacKay, Cumbernauld Kilsyth & Kirkintilloch East
  • Keith Dewhurst, Cynon Valley
  • Julie Marson, Dagenham & Rainham
  • Peter Cuthbertson, Darlington
  • Gareth Johnson, Dartford
  • Chris Heaton-Harris, Daventry
  • Mark Isherwood, Delyn
  • Lana Hempsall, Denton & Reddish
  • Amanda Solloway, Derby North
  • Patrick McLoughlin, Derbyshire Dales
  • Evonne Williams, Derby South
  • Claire Perry, Devizes
  • Simon Reevell, Dewsbury
  • Zoe Metcalfe, Doncaster Central
  • Mark Fletcher, Doncaster North
  • Carl Jackson, Don Valley
  • Charlie Elphicke, Dover
  • Les Jones, Dudley North
  • Mike Wood, Dudley South
  • Resham Kotecha, Dulwich & West Norwood
  • Finlay Carson, Dumfries & Galloway
  • David Mundell, Dumfriesshire Clydesdale & Tweeddale
  • Bill Bowman, Dundee East
  • Nicola Ross, Dundee West
  • James Reekie, Dunfermline & West Fife
  • Neil Fairlamb, Dwyfor Meirionnydd
  • Angie Bray, Ealing Central & Acton
  • Thomas O'Malley, Ealing North
  • James Symes, Ealing Southall
  • Chris Hampsheir, Easington
  • Caroline Ansell, Eastbourne
  • Hugo Swire, East Devon
  • Andrew Polson, East Dunbartonshire
  • Samir Jassal, East Ham
  • Damian Hinds, East Hampshire
  • Graham Simpson, East Kilbride Strathaven & Lesmahagow
  • Mims Davies, Eastleigh
  • David Roach, East Lothian
  • David Montgomery, East Renfrewshire
  • Sam Gyimah, East Surrey
  • Tim Loughton, East Worthing & Shoreham
  • Greg Knight, East Yorkshire
  • Antoinette Sandbach, Eddisbury
  • James McMordie, Edinburgh East
  • Iain McGill, Edinburgh North & Leith
  • Miles Briggs, Edinburgh South
  • Gordon Lindhurst, Edinburgh South West
  • Lindsay Paterson, Edinburgh West
  • Gonul Daniels, Edmonton
  • Katherine Fletcher, Ellesmere Port & Neston
  • Alec Shelbrooke, Elmet & Rothwell
  • Spencer Drury, Eltham
  • Nick de Bois, Enfield North
  • David Burrowes, Enfield Southgate
  • Eleanor Laing, Epping Forest
  • Chris Grayling, Epsom & Ewell
  • Maggie Throup, Erewash
  • Anna Firth, Erith & Thamesmead
  • Dominic Raab, Esher & Walton
  • Dom Morris, Exeter
  • Alison Harris, Falkirk
  • Suella Fernandes, Fareham
  • Helen Whately, Faversham & Mid Kent
  • Simon Nayyar, Feltham & Heston
  • Jack Lopresti, Filton & Bradley Stoke
  • Mike Freer, Finchley & Golders Green
  • Damian Collins, Folkestone & Hythe
  • Mark Harper, Forest of Dean
  • Mark Menzies, Fylde
  • Edward Leigh, Gainsborough
  • Martin Williams, Garston & Halewood
  • Thomas Smith, Gateshead
  • Carolyn Abbott, Gedling
  • Rehman Chishti, Gillingham & Rainham
  • Simon Bone, Glasgow Central
  • Andy Morrison, Glasgow East
  • Annie Wells, Glasgow North East
  • Lauren Hankinson, Glasgow North
  • Roger Lewis, Glasgow North West
  • Kyle Thornton, Glasgow South
  • Gordon McCaskill, Glasgow South West
  • Alex Stewart-Clark, Glenrothes
  • Richard Graham, Gloucester
  • Colin Clark, Gordon
  • Caroline Dinenage, Gosport
  • Byron Davies, Gower
  • Nicholas Boles, Grantham & Stamford
  • Adam Holloway, Gravesham
  • Marc Jones, Great Grimsby
  • Brandon Lewis, Great Yarmouth
  • Matt Hartley, Greenwich & Woolwich
  • Anne Milton, Guildford
  • Amy Gray, Hackney North & Stoke Newington
  • Jack Tinley, Hackney South & Shoreditch
  • James Morris, Halesowen & Rowley Regis
  • Philip Allott, Halifax
  • David Davis, Haltemprice & Howden
  • Matthew Lloyd, Halton
  • Charlie Dewhirst, Hammersmith
  • Simon Marcus, Hampstead & Kilburn
  • Edward Garnier, Harborough
  • Robert Halfon, Harlow
  • Andrew Jones, Harrogate & Knaresborough
  • Bob Blackman, Harrow East
  • Hannah David, Harrow West
  • Richard Royal, Hartlepool
  • Bernard Jenkin, Harwich & North Essex
  • Amber Rudd, Hastings & Rye
  • Alan Mak, Havant
  • Pearl Lewis, Hayes & Harlington
  • William Wragg, Hazel Grove
  • Mike Penning, Hemel Hempstead
  • Chris Pearson, Hemsworth
  • Matthew Offord, Hendon
  • John Howell, Henley
  • Jesse Norman, Hereford & South Herefordshire
  • Mark Prisk, Hertford & Stortford
  • Oliver Dowden, Hertsmere
  • Guy Opperman, Hexham
  • Iain Gartside, Heywood & Middleton
  • Andrew Bingham, High Peak
  • Peter Lilley, Hitchin & Harpenden
  • Will Blair, Holborn & St Pancras
  • Angela Watkinson, Hornchurch & Upminster
  • Suhail Rahuja, Hornsey & Wood Green
  • Jeremy Quin, Horsham
  • Stewart Hay, Houghton & Sunderland South
  • Graham Cox, Hove
  • Itrat Ali, Huddersfield
  • Jonathan Djanogly, Huntingdon
  • Kevin Horkin, Hyndburn
  • Lee Scott, Ilford North
  • Chris Chapman, Ilford South
  • George Jabbour, Inverclyde
  • Edward Mountain, Inverness Nairn Badenoch & Strathspey
  • Ben Gummer, Ipswich
  • Andrew Turner, Isle of Wight
  • Alex Burghart, Islington North
  • Mark Lim, Islington South & Finsbury
  • Laura Jones, Islwyn
  • Nick Mason, Jarrow
  • Kris Hopkins, Keighley
  • Jeremy Wright, Kenilworth & Southam
  • Victoria Borwick, Kensington
  • Philip Hollobone, Kettering
  • Brian Whittle, Kilmarnock & Loudoun
  • James Berry, Kingston & Surbiton
  • Christine Mackay, Kingston upon Hull East
  • Dehenna Davison, Kingston upon Hull North
  • Jo Barker, Kingston upon Hull West & Hessle
  • Chris Skidmore, Kingswood
  • Dave Dempsey, Kirkcaldy & Cowdenbeath
  • Alice Bramall, Knowsley
  • Alex Allison, Lanark & Hamilton East
  • Eric Ollerenshaw, Lancaster & Fleetwood
  • Nicola Wilson, Leeds Central
  • Ryan Stephenson, Leeds East
  • Simon Wilson, Leeds North East
  • Alex Story, Leeds North West
  • Alex Pierre-Traves, Leeds West
  • Kishan Devani, Leicester East
  • Leon Hadji-Nikolaou, Leicester South
  • Paul Bessant, Leicester West
  • Louisa Townson, Leigh
  • Maria Caulfield, Lewes
  • Bim Afolami, Lewisham Deptford
  • Peter Fortune, Lewisham East
  • Russell Jackson, Lewisham West & Penge
  • Matthew Scott, Leyton & Wanstead
  • Michael Fabricant, Lichfield
  • Karl McCartney, Lincoln
  • Sandy Batho, Linlithgow & East Falkirk
  • Jackson Ng, Liverpool Riverside
  • Norsheen Bhatti, Liverpool Walton
  • James Pearson, Liverpool Wavertree
  • Ed McRandal, Liverpool West Derby
  • Chris Donnelly, Livingston
  • Selaine Saxby, Llanelli
  • Nicky Morgan, Loughborough
  • Victoria Atkins, Louth & Horncastle
  • Philip Dunne, Ludlow
  • Dean Russell, Luton North
  • Katie Redmond, Luton South
  • David Rutley, Macclesfield
  • Theresa May, Maidenhead
  • Helen Grant, Maidstone & The Weald
  • Zehra Zaidi, Makerfield
  • John Whittingdale, Maldon
  • Xingang Wang, Manchester Central
  • Mohammed Afzal, Manchester Gorton
  • Robert Manning, Manchester Withington
  • Andrea Clarke, Mansfield
  • George Hollingbery, Meon Valley
  • Caroline Spelman, Meriden
  • Bill Rees, Merthyr Tydfil & Rhymney
  • Nadine Dorries, Mid Bedfordshire
  • Pauline Latham, Mid Derbyshire
  • Simon Clarke, Middlesbrough
  • Will Goodhand, Middlesbrough South & East Cleveland
  • Michael Tomlinson, Mid Dorset & North Poole
  • Michelle Ballantyne, Midlothian
  • George Freeman, Mid Norfolk
  • Nicholas Soames, Mid Sussex
  • Nigel Huddleston, Mid Worcestershire
  • Mark Lancaster, Milton Keynes North
  • Iain Stewart, Milton Keynes South
  • Paul Holmes, Mitcham & Morden
  • Paul Beresford, Mole Valley
  • David Davies, Monmouth
  • Glyn Davies, Montgomeryshire
  • Douglas Ross, Moray
  • David Morris, Morecambe & Lunesdale
  • Andrea Jenkyns, Morley & Outwood
  • Meghan Gallacher, Motherwell & Wishaw
  • Mark Brown, Na h-Eileanan an Iar
  • Ed Hastie, Neath
  • Robert Jenrick, Newark
  • Richard Benyon, Newbury
  • Tony Cox, Newcastle-under-Lyme
  • Simon Kitchen, Newcastle upon Tyne Central
  • Duncan Crute, Newcastle upon Tyne East
  • Stephen Bates, Newcastle upon Tyne North
  • Julian Lewis, New Forest East
  • Desmond Swayne, New Forest West
  • Natasha Asghar, Newport East
  • Nick Webb, Newport West
  • Anne Marie Morris, Newton Abbot
  • Beth Prescott, Normanton Pontefract & Castleford
  • Michael Ellis, Northampton North
  • David Mackintosh, Northampton South
  • Jamie Greene, North Ayrshire & Arran
  • Scott Mann, North Cornwall
  • Peter Heaton-Jones, North Devon
  • Simon Hoare, North Dorset
  • Laetitia Glossop, North Durham
  • Alistair Burt, North East Bedfordshire
  • Stephen Barclay, North East Cambridgeshire
  • Lee Rowley, North East Derbyshire
  • Huw Bell, North East Fife
  • Ranil Jayawardena, North East Hampshire
  • Oliver Heald, North East Hertfordshire
  • Jacob Rees-Mogg, North East Somerset
  • Bill Wiggin, North Herefordshire
  • Ann Steward, North Norfolk
  • Owen Paterson, North Shropshire
  • Liam Fox, North Somerset
  • Justin Tomlinson, North Swindon
  • Roger Gale, North Thanet
  • Martin McGann, North Tyneside
  • Craig Tracey, North Warwickshire
  • Shailesh Vara, North West Cambridgeshire
  • Charlotte Haitham Taylor, North West Durham
  • Kit Malthouse, North West Hampshire
  • Andrew Bridgen, North West Leicestershire
  • Henry Bellingham, North West Norfolk
  • James Gray, North Wiltshire
  • Chloe Smith, Norwich North
  • Lisa Townsend, Norwich South
  • Garry Hickton, Nottingham East
  • Louise Burfitt-Dons, Nottingham North
  • Jane Hunt, Nottingham South
  • Marcus Jones, Nuneaton
  • Luke Graham, Ochil & South Perthshire
  • Jane March, Ogmore
  • James Brokenshire, Old Bexley & Sidcup
  • Sajjad Hussain, Oldham East & Saddleworth
  • Kamran Ghafoor, Oldham West & Royton
  • Donald Cameron, Orkney & Shetland
  • Jo Johnson, Orpington
  • Melanie Magee, Oxford East
  • Nicola Blackwood, Oxford West & Abingdon
  • John Anderson, Paisley & Renfrewshire North
  • Fraser Galloway, Paisley & Renfrewshire South
  • Andrew Stephenson, Pendle
  • Steven Jackson, Penistone & Stocksbridge
  • Rory Stewart, Penrith & The Border
  • Alexander Stewart, Perth & North Perthshire
  • Stewart Jackson, Peterborough
  • Johnny Mercer, Plymouth Moor View
  • Oliver Colvile, Plymouth Sutton & Devonport
  • Ann-Marie Mason, Pontypridd
  • Robert Syms, Poole
  • Christopher Wilford, Poplar & Limehouse
  • Penny Mordaunt, Portsmouth North
  • Flick Drummond, Portsmouth South
  • Stephen Crabb, Preseli Pembrokeshire
  • Richard Holden, Preston
  • Stuart Andrew, Pudsey
  • Justine Greening, Putney
  • Mark Francois, Rayleigh & Wickford
  • Rob Wilson, Reading East
  • Alok Sharma, Reading West
  • Jacob Young, Redcar
  • Karen Lumley, Redditch
  • Crispin Blunt, Reigate
  • Lyn Hudson, Rhondda
  • Nigel Evans, Ribble Valley
  • Zac Goldsmith, Richmond Park
  • Rishi Sunak, Richmond Yorks
  • Azi Ahmed, Rochdale
  • Kelly Tolhurst, Rochester & Strood
  • James Duddridge, Rochford & Southend East
  • Andrew Rosindell, Romford
  • Caroline Nokes, Romsey & Southampton North
  • Jake Berry, Rossendale & Darwen
  • Lindsay McCallum, Ross Skye & Lochaber
  • Sebastian Lowe, Rotherham
  • Gareth Streeter, Rother Valley
  • Mark Pawsey, Rugby
  • Nick Hurd, Ruislip Northwood & Pinner
  • Philip Hammond, Runnymede & Weybridge
  • Kenneth Clarke, Rushcliffe
  • Taylor Muir, Rutherglen & Hamilton West
  • Alan Duncan, Rutland & Melton
  • Alan Haselhurst, Saffron Walden
  • Greg Downes, Salford & Eccles
  • John Glen, Salisbury
  • Robert Goodwill, Scarborough & Whitby
  • Jo Gideon, Scunthorpe
  • Scott Wood, Sedgefield
  • Valerie Allen, Sefton Central
  • Nigel Adams, Selby & Ainsty
  • Michael Fallon, Sevenoaks
  • Elise Dünweber, Sheffield Brightside & Hillsborough
  • Stephanie Roe, Sheffield Central
  • Ian Walker, Sheffield Hallam
  • Stephen Castens, Sheffield Heeley
  • Matt Sleat, Sheffield South East
  • Mark Spencer, Sherwood
  • Philip Davies, Shipley
  • Daniel Kawczynski, Shrewsbury & Atcham
  • Gordon Henderson, Sittingbourne & Sheppey
  • Julian Smith, Skipton & Ripon
  • Stephen Phillips, Sleaford & North Hykeham
  • Gurcharan Singh, Slough
  • Julian Knight, Solihull
  • David Warburton, Somerton & Frome
  • Royston Smith, Southampton Itchen
  • Jeremy Moulton, Southampton Test
  • Stephen Metcalfe, South Basildon & East Thurrock
  • Heidi Allen, South Cambridgeshire
  • Heather Wheeler, South Derbyshire
  • Richard Drax, South Dorset
  • Lucy Frazer, South East Cambridgeshire
  • Sheryll Murray, South East Cornwall
  • David Amess, Southend West
  • John Hayes, South Holland & The Deepings
  • Alberto Costa, South Leicestershire
  • Richard Bacon, South Norfolk
  • Andrea Leadsom, South Northamptonshire
  • Damien Moore, Southport
  • Seema Kennedy, South Ribble
  • Robert Oliver, South Shields
  • Gavin Williamson, South Staffordshire
  • James Cartlidge, South Suffolk
  • Robert Buckland, South Swindon
  • Craig Mackinlay, South Thanet
  • Andrew Selous, South West Bedfordshire
  • Gary Streeter, South West Devon
  • David Gauke, South West Hertfordshire
  • Elizabeth Truss, South West Norfolk
  • Jeremy Hunt, South West Surrey
  • Andrew Murrison, South West Wiltshire
  • Kwasi Kwarteng, Spelthorne
  • Jeremy Lefroy, Stafford
  • Karen Bradley, Staffordshire Moorlands
  • Anne Main, St Albans
  • Martin Riley, Stalybridge & Hyde
  • Steve Double, St Austell & Newquay
  • Stephen McPartland, Stevenage
  • Paul Richardson, St Helens North
  • Gillian Keegan, St Helens South & Whiston
  • Stephen Kerr, Stirling
  • Derek Thomas, St Ives
  • Daniel Hamilton, Stockport
  • Chris Daniels, Stockton North
  • James Wharton, Stockton South
  • Liam Ascough, Stoke-on-Trent Central
  • Ben Adams, Stoke-on-Trent North
  • Joe Rich, Stoke-on-Trent South
  • Bill Cash, Stone
  • Margot James, Stourbridge
  • Nadhim Zahawi, Stratford-on-Avon
  • Kim Caddy, Streatham
  • Lisa Cooke, Stretford & Urmston
  • Neil Carmichael, Stroud
  • Therese Coffey, Suffolk Coastal
  • Jeff Townsend, Sunderland Central
  • Michael Gove, Surrey Heath
  • Paul Scully, Sutton & Cheam
  • Andrew Mitchell, Sutton Coldfield
  • Altaf Hussain, Swansea East
  • Emma Lane, Swansea West
  • Christopher Pincher, Tamworth
  • George Osborne, Tatton
  • Rebecca Pow, Taunton Deane
  • Lucy Allan, Telford
  • Laurence Robertson, Tewkesbury
  • Geoffrey Clifton-Brown, The Cotswolds
  • Mark Pritchard, The Wrekin
  • Kevin Hollinrake, Thirsk & Malton
  • Luke Hall, Thornbury & Yate
  • Jackie Doyle-Price, Thurrock
  • Neil Parish, Tiverton & Honiton
  • Thomas Tugendhat, Tonbridge & Malling
  • Dan Watkins, Tooting
  • Kevin Foster, Torbay
  • Graham Smith, Torfaen
  • Geoffrey Cox, Torridge & West Devon
  • Sarah Wollaston, Totnes
  • Stefan Mrozinski, Tottenham
  • Sarah Newton, Truro & Falmouth
  • Greg Clark, Tunbridge Wells
  • Tania Mathias, Twickenham
  • Glenn Hall, Tynemouth
  • Boris Johnson, Uxbridge & South Ruislip
  • James Davies, Vale of Clwyd
  • Alun Cairns, Vale of Glamorgan
  • James Bellis, Vauxhall
  • Antony Calvert, Wakefield
  • Chris Clarkson, Wallasey
  • Douglas Hansen-Luke, Walsall North
  • Sue Arnold, Walsall South
  • Molly Samuel-Leport, Walthamstow
  • Chris Galley, Wansbeck
  • Ed Vaizey, Wantage
  • Tom Williams, Warley
  • Richard Short, Warrington North
  • David Mowat, Warrington South
  • Chris White, Warwick & Leamington
  • Bob Dhillon, Washington & Sunderland West
  • Richard Harrington, Watford
  • Peter Aldous, Waveney
  • Nusrat Ghani, Wealden
  • Graham Evans, Weaver Vale
  • Peter Bone, Wellingborough
  • James Heappey, Wells
  • Grant Shapps, Welwyn Hatfield
  • Michael Naughton, Wentworth & Dearne
  • Alexander Burnett, West Aberdeenshire & Kincardine
  • Olivia Seccombe, West Bromwich East
  • Paul Ratner, West Bromwich West
  • Oliver Letwin, West Dorset
  • Maurice Corry, West Dunbartonshire
  • Festus Akinbusoye, West Ham
  • Paul Greenall, West Lancashire
  • Lindsey Hall, Westminster North
  • Ann Myatt, Westmorland & Lonsdale
  • John Penrose, Weston-Super-Mare
  • Matthew Hancock, West Suffolk
  • Harriett Baldwin, West Worcestershire
  • Caroline Kerswell, Wigan
  • Stephen Hammond, Wimbledon
  • Steve Brine, Winchester
  • Adam Afriyie, Windsor
  • John Bell, Wirral South
  • Esther McVey, Wirral West
  • Priti Patel, Witham
  • David Cameron, Witney
  • John Redwood, Wokingham
  • Jonathan Lord, Woking
  • Darren Henry, Wolverhampton North East
  • Suria Photay, Wolverhampton South East
  • Paul Uppal, Wolverhampton South West
  • Robin Walker, Worcester
  • Rozila Kana, Workington
  • Iain Lindley, Worsley & Eccles South
  • Peter Bottomley, Worthing West
  • Andrew Atkinson, Wrexham
  • Steven Baker, Wycombe
  • Ben Wallace, Wyre & Preston North
  • Mark Garnier, Wyre Forest
  • Fiona Green, Wythenshawe & Sale East
  • Marcus Fysh, Yeovil
  • Michelle Willis, Ynys Môn
  • Robert McIlveen, York Central
  • Julian Sturdy, York Outer

Source: YourNextMP