UK General Election 2015: candidates C to D

Candidates C - D

  • Vincent Cable, Liberal Democrats, Twickenham
  • Ruth Cadbury, Labour Party, Brentford & Isleworth
  • Kim Caddy, Conservative Party, Streatham
  • Sian Caiach, People First - Gwerin Gyntaf, Llanelli
  • Alun Cairns, Conservative Party, Vale of Glamorgan
  • Richard Cairns, Traditional Unionist Voice - TUV, South Antrim
  • Scott Cairns, UKIP, Coatbridge Chryston & Bellshill
  • Deborah Cairns, UKIP, Enfield North
  • Gary Calder, Independent, Great Grimsby
  • Graham Calderwood, UKIP, St Ives
  • Ray Calladine, UKIP, Bolsover
  • Gavin Callaghan, Labour Party, Basildon & Billericay
  • Ian Callaghan, Green Party, Romsey & Southampton North
  • Antony Calvert, Conservative Party, Wakefield
  • Julia Cambridge, Liberal Democrats, Chesterfield
  • Martin John Arthur Camden, The UK Progressive Democracy Party, Croydon Central
  • Donald Cameron, Conservative Party, Orkney & Shetland
  • Alistair Cameron, Liberal Democrats, Tewkesbury
  • Lisa Cameron, Scottish National Party SNP, East Kilbride Strathaven & Lesmahagow
  • Barry Cameron, UKIP, South Norfolk
  • David Cameron, Conservative Party, Witney
  • Gregory Campbell, Democratic Unionist Party - DUP, East Londonderry
  • Lewis Campbell, Scottish Green Party, Dunfermline & West Fife
  • Ronald Joseph Campbell, Independent, Ross Skye & Lochaber
  • Ronnie Campbell, Labour Party, Blyth Valley
  • Aidan Campbell, Green Party, Grantham & Stamford
  • Alan Campbell, Labour Party, Tynemouth
  • Abigail Campbell, Labour Party, Daventry
  • Clare Campion-Smith, Liberal Democrats, Bristol North West
  • Patrick Canavan, Labour Party, Mid Dorset & North Poole
  • Mark Cann, Labour Party, North Devon
  • Andy Canning, Liberal Democrats, Christchurch
  • Andrea Cantrill, Green Party, Wolverhampton South West
  • Rod Cantrill, Liberal Democrats, Huntingdon
  • Denise Capstick, Liberal Democrats, Dagenham & Rainham
  • Trevor Carbin, Liberal Democrats, South West Wiltshire
  • Lucy Care, Liberal Democrats, Derby North
  • Sheila Carlson, Labour Party, Epsom & Ewell
  • Alistair Carmichael, Liberal Democrats, Orkney & Shetland
  • Neil Carmichael, Conservative Party, Stroud
  • Chris Carmichael, Green Party, Brecon & Radnorshire
  • Liam Carr, Labour Party, Hexham
  • Chris Carrigan, Liberal Democrats, Meon Valley
  • Gerry Carroll, People Before Profit Alliance, Belfast West
  • The Eurovisionary Ronnie Carroll, Independent, Hampstead & Kilburn
  • Finlay Carson, Conservative Party, Dumfries & Galloway
  • Paul Carson, Population Party UK, Stretford & Urmston
  • Douglas Carswell, UKIP, Clacton
  • Drew Carswell, The Above & Beyond Party, Cheadle
  • Emma Carter, Green Party, Leeds North East
  • Kay Carter, Conservative Party, Barnsley Central
  • Nigel Carter, UKIP, Brighton Pavilion
  • Richard Carter, Yorkshire First, Dewsbury
  • James Cartlidge, Conservative Party, South Suffolk
  • Paul Cartlidge, Green Party, Wirral South
  • Graham Cartmell, Common Sense Party, South West Hertfordshire
  • James Carver, UKIP, Stourbridge
  • Aileen Casey, UKIP, Washington & Sunderland West
  • William Cash, UKIP, North Warwickshire
  • Bill Cash, Conservative Party, Stone
  • Carl Cashman, Liberal Democrats, Knowsley
  • Will Cass, Labour Party, Aylesbury
  • Monica Cassidy, Green Party, Gosport
  • Stephen Castens, Conservative Party, Sheffield Heeley
  • Sue Castillon, Labour Party, Portsmouth South
  • Gerard Catney, Alliance - Alliance Party of Northern Ireland, Belfast West
  • Pat Catney, SDLP Social Democratic & Labour Party, Lagan Valley
  • Geoff Caton, UKIP, Wallasey
  • Maria Caulfield, Conservative Party, Lewes
  • Nigel Cecil, UKIP, Barrow & Furness
  • Cengiz Ceker, Independent, Norwich South
  • Sally Chadd, UKIP, Sherwood
  • Andy Chaffer, Communist Party of Britain, Birmingham Hodge Hill
  • Nick Chaffey, Trade Unionist & Socialist Coalition, Southampton Test
  • Alex Chalk, Conservative Party, Cheltenham
  • Mark Chaloner, Labour Party, Winchester
  • Richard Chaloner, Green Party, Montgomeryshire
  • Lynne Chamberlain, Trade Unionist & Socialist Coalition, Greenwich & Woolwich
  • Phil Chamberlain, Green Party, North Wiltshire
  • Victor Chamberlain, Liberal Democrats, Wythenshawe & Sale East
  • Greg Chambers, Labour Party, North Somerset
  • Richard Chamings, UKIP, West Worcestershire
  • Sarah Champion, Labour Party, Rotherham
  • James Chan, Green Party, St Helens South & Whiston
  • Tom Chance, Green Party, Lewisham West & Penge
  • Paul Chandler, Liberal Democrats, Brighton Kemptown
  • Phil Chandler, Green Party, Morecambe & Lunesdale
  • Paul Chaplin, Liberal Democrats, Gillingham & Rainham
  • Douglas Chapman, Scottish National Party SNP, Dunfermline & West Fife
  • Jenny Chapman, Labour Party, Darlington
  • Andrew Chapman, UKIP, East Devon
  • Kalvin Chapman, UKIP, Stretford & Urmston
  • Mark Chapman, Pirate Party UK, Vauxhall
  • Paul John Chapman, UKIP, Surrey Heath
  • Peter Chapman, Liberal Democrats, Beaconsfield
  • Chris Chapman, Conservative Party, Ilford South
  • David Chappell, Liberal Democrats, Bury St Edmunds
  • Andrew Charalambous, UKIP, North East Cambridgeshire
  • Bambos Charalambous, Labour Party, Enfield Southgate
  • Lawrence Chard, Independent, Blackpool South
  • Jonathan Chatfield, Liberal Democrats, South East Cambridgeshire
  • Sadik Chaudhury, Liberal Democrats, Northampton South
  • Mike Cherrington, Green Party, Darlington
  • Joanna Cherry, Scottish National Party SNP, Edinburgh South West
  • Cris Chesha, Pirate Party UK, Manchester Gorton
  • Steven Cheung, Liberal Democrats, Walthamstow
  • Katherine Chibah, Labour Party, Hertford & Stortford
  • Joe Chiffers, UKIP, Liverpool Riverside
  • Maureen Childs, Green Party, Poplar & Limehouse
  • Paul Childs, Liberal Democrats, Liverpool Riverside
  • Brendan Chilton, Labour Party, Ashford
  • Rehman Chishti, Conservative Party, Gillingham & Rainham
  • Mark Chivers, Green Party, Mid Dorset & North Poole
  • Christopher Chope, Conservative Party, Christchurch
  • Aqila Choudhry, Liberal Democrats, Leeds North East
  • Faruk Choudhury, Independent, Bedford
  • Neil Christian, Liberal Democrats, Macclesfield
  • Gemma Christie, Green Party, Preston
  • Sophie Christophy, Green Party, Hertford & Stortford
  • Jo Churchill, Conservative Party, Bury St Edmunds
  • Stephen Churchman, Liberal Democrats, Dwyfor Meirionnydd
  • Liz St Clair-Legge, Conservative & Unionist Party, East Londonderry
  • Steve Clapcote, Labour Party, Shipley
  • Baron Barnes von Claptrap, Official Monster Raving Loony Party, Gower
  • Rich Clare, Liberal Democrats, Ilford North
  • Elizabeth Clark, Liberal Democrats, Cardiff North
  • Greg Clark, Conservative Party, Tunbridge Wells
  • John Clark, The Liberal Party, Thirsk & Malton
  • Jonathan T Clark, Plaid Cymru - The Party of Wales, Monmouth
  • Katy Clark, Labour Party, North Ayrshire & Arran
  • Liam Clark, UKIP, City of Durham
  • Paul Clark, Labour Party, Gillingham & Rainham
  • Roger Clark, UKIP, South Northamptonshire
  • Sam Clark, Pirate Party UK, Salford & Eccles
  • Chris Clark, Labour Party, Sevenoaks
  • Colin Clark, Conservative Party, Gordon
  • Harry Clarke, Labour Party, Mid Norfolk
  • Helen Ceri Clarke, Liberal Democrats, Aberavon
  • Jemma Clarke, Green Party, Tewkesbury
  • John Clarke, Labour Party, Witham
  • Andrea Clarke, Conservative Party, Mansfield
  • Kenneth Clarke, Conservative Party, Rushcliffe
  • Mary Griffiths Clarke, Labour Party, Dwyfor Meirionnydd
  • Simon Clarke, Conservative Party, Middlesbrough
  • Theo Clarke, Conservative Party, Bristol East
  • Tom Clarke, Labour Party, Coatbridge Chryston & Bellshill
  • Tony Clarke, Green Party, Northampton North
  • Elizabeth Clarkson, The Northern Party, Fylde
  • Kate Clarkson, Liberal Democrats, Worsley & Eccles South
  • Chris Clarkson, Conservative Party, Wallasey
  • Jonathan Richard Clatworthy, Green Party, Liverpool Walton
  • Katy Clay, Green Party, Pontypridd
  • Lee Clayton, UKIP, Wythenshawe & Sale East
  • Mark Clayton, Liberal Democrats, Wigan
  • Martin G Clayton, Yorkshire First, Kingston upon Hull East
  • Paul Clayton, UKIP, Birmingham Yardley
  • Andrew Clayworth, Trade Unionist & Socialist Coalition, Nottingham South
  • Nick Clegg, Liberal Democrats, Sheffield Hallam
  • Steve Clegg, English Democrats, Sheffield Hallam
  • Simon Clement-Jones, Liberal Democrats, Sheffield Heeley
  • Tony Clements, Labour Party, Beaconsfield
  • James Cleverly, Conservative Party, Braintree
  • Adam Clifford, Class War, Cities of London & Westminster
  • Geoffrey Clifton-Brown, Conservative Party, The Cotswolds
  • Sue Close, Liberal Democrats, Blackpool North & Cleveleys
  • Gregory Clough, UKIP, Islington North
  • Flo Clucas, Liberal Democrats, West Bromwich East
  • Declan Clune, Trade Unionist & Socialist Coalition, Eastleigh
  • Ann Clwyd, Labour Party, Cynon Valley
  • Diana Coad, UKIP, Slough
  • Vernon Coaker, Labour Party, Gedling
  • Chris Coates, Green Party, Lancaster & Fleetwood
  • David Coburn, UKIP, Falkirk
  • Graham Cockarill, Liberal Democrats, North East Hampshire
  • Sarah Cockburn-Price, Conservative Party, Burnley
  • Garry Cockrill, UKIP, Witham
  • Jamie Cocozza, Trade Unionist & Socialist Coalition, Glasgow North East
  • Anna Coda, Labour Party, Hereford & South Herefordshire
  • Adam Van Coevorden, Green Party, Cheltenham
  • Ann Coffey, Labour Party, Stockport
  • Therese Coffey, Conservative Party, Suffolk Coastal
  • Geraldine Coggins, Green Party, Stretford & Urmston
  • Nigel Coghill-Marshall, UKIP, Berwick-upon-Tweed
  • Des Coke, Christian Peoples Alliance, Mitcham & Morden
  • Richard Coke, UKIP, North West Norfolk
  • Anna Coke, UKIP, Mid Norfolk
  • Douglas Coker, Green Party, Edmonton
  • Steve Colborn, The Socialist Party of Great Britain, Easington
  • Gillian Cole-Hamilton, Liberal Democrats, Dunfermline & West Fife
  • Dick Cole, Mebyon Kernow - The Party for Cornwall, St Austell & Newquay
  • Donald Cole, All People's Party, Bermondsey & Old Southwark
  • Mark Cole, UKIP, Central Suffolk & North Ipswich
  • Ruth Coleman-Taylor, Liberal Democrats, Barnsley East
  • Chris Coleman, Liberal Democrats, Forest of Dean
  • Daniel Coleman, Liberal Democrats, Dundee West
  • Jon Collings, Independent, City of Durham
  • Jane Collins, UKIP, Rotherham
  • Martin Collins, Green Party, North Tyneside
  • Melanie Collins, Green Party, Hornchurch & Upminster
  • Andy Collins, Scottish Green Party, North East Fife
  • Mike Collins, Liberal Democrats, Dudley North
  • Paul Collins, Liberal Democrats, Southend West
  • Stan Collins, Liberal Democrats, Jarrow
  • Damian Collins, Conservative Party, Folkestone & Hythe
  • David Collins, UKIP, Stevenage
  • Andrew Collinson, UKIP, Makerfield
  • Rachel Collinson, Green Party, West Ham
  • Steve Coltman, Liberal Democrats, Loughborough
  • Seth Colton, Independent, Redditch
  • Oliver Colvile, Conservative Party, Plymouth Sutton & Devonport
  • Diana Coman, Liberal Democrats, Mitcham & Morden
  • Des Comerford, Independent, Scunthorpe
  • Tom Commis, UKIP, Burnley
  • William Compton, UKIP, North East Hertfordshire
  • Michael Connarty, Labour Party, Linlithgow & East Falkirk
  • Chris Conniff, Labour Party, Ross Skye & Lochaber
  • John Conway, UKIP, Central Devon
  • Dominic Cook, UKIP, Sheffield Central
  • Joe Cooke, Labour Party, Castle Point
  • Lisa Cooke, Conservative Party, Stretford & Urmston
  • Matt Cooke, Green Party, Torfaen
  • Matthew Cooke, UKIP, Richmond Yorks
  • Gill Coombs, Green Party, Totnes
  • Noel Coonan, Independent, Brent Central
  • Julie Cooper, Labour Party, Burnley
  • Andrew Cooper, Green Party, Huddersfield
  • Mike Cooper, National Front, Kingston upon Hull East
  • Rosie Cooper, Labour Party, West Lancashire
  • Stephen Cooper, Traditional Unionist Voice - TUV, Strangford
  • Sue Cooper, Liberal Democrats, Henley
  • Yvette Cooper, Labour Party, Normanton Pontefract & Castleford
  • Becky Cooper, Green Party, Wolverhampton North East
  • Daisy Cooper, Liberal Democrats, Mid Sussex
  • Simon Coopey, Plaid Cymru - The Party of Wales, Newport West
  • Chris Copeman, Green Party, Weaver Vale
  • Sally Copley, Labour Party, Oxford West & Abingdon
  • Oliver Coppard, Labour Party, Sheffield Hallam
  • Joanna Corbin, Liberal Democrats, Croydon North
  • Tom Corbin, Labour Party, Salisbury
  • Oliver John Corbishley, UKIP, Edinburgh East
  • Jeremy Corbyn, Labour Party, Islington North
  • Sidney Cordle, Christian Peoples Alliance, Erith & Thamesmead
  • John Cormack, "Christian Party ""Proclaiming Christ's Lordship""", Na h-Eileanan an Iar
  • Martin Corney, Green Party, South East Cornwall
  • Maurice Corry, Conservative Party, West Dunbartonshire
  • Wisdom Da Costa, Independent, Windsor
  • Alberto Costa, Conservative Party, South Leicestershire
  • Nick Cott, Liberal Democrats, Newcastle upon Tyne Central
  • Harry Cottam, UKIP, Kenilworth & Southam
  • Aidan Cottrell-Boyce, Green Party, Watford
  • Paul Couchman, Trade Unionist & Socialist Coalition, Spelthorne
  • John Coughlin, Green Party, Lewisham Deptford
  • Rebecca Coulson, Conservative Party, City of Durham
  • Roland Basil Courtenay, New Independent Centralists, Kensington
  • John Courtneidge, Labour Party, Bromley & Chislehurst
  • Jon Cousins, Green Party, Wells
  • John Coutouvidis, Independent, Stone
  • Ronnie Cowan, Scottish National Party SNP, Inverclyde
  • Graeme Cowie, Liberal Democrats, East Renfrewshire
  • Allen Cowles, UKIP, Rother Valley
  • Geoffrey Cox, Conservative Party, Torridge & West Devon
  • Graham Cox, Conservative Party, Hove
  • Jo Cox, Labour Party, Batley & Spen
  • John Cox, Socialist Labour Party, Torfaen
  • Michael Francis Cox, Liberal Democrats, Uxbridge & South Ruislip
  • Robert Cox, The Socialist Party of Great Britain, Canterbury
  • Tony Cox, Conservative Party, Newcastle-under-Lyme
  • David Cox, Independent, Stevenage
  • John Coyle, SDLP Social Democratic & Labour Party, Fermanagh & South Tyrone
  • Laura Coyle, Liberal Democrats, Leeds West
  • Neil Coyle, Labour Party, Bermondsey & Old Southwark
  • Stephen Crabb, Conservative Party, Preseli Pembrokeshire
  • Alexander Alan Craig, UKIP, Brent North
  • Alison Craig, Green Party, Salisbury
  • Peter Cranie, Green Party, Liverpool Wavertree
  • David Crausby, Labour Party, Bolton North East
  • Arnie Craven, Yorkshire First, Morley & Outwood
  • Jacky Crawford, Labour Party, Brigg & Goole
  • Keith Crawford, UKIP, Exeter
  • Moira Crawford, Scottish Green Party, Glasgow North West
  • Angela Crawley, Scottish National Party SNP, Lanark & Hamilton East
  • Mary Creagh, Labour Party, Wakefield
  • Jillian Creasy, Green Party, Sheffield Central
  • Stella Creasy, Labour & Co-operative Party, Walthamstow
  • Andy Crick, Liberal Democrats, Wyre Forest
  • Daniel Critchlow, Conservative Party, Bury South
  • Mike Crockart, Liberal Democrats, Edinburgh West
  • Ian Croll, Liberal Democrats, Telford
  • Finbarr Cronin, Liberal Democrats, Wakefield
  • Anne Crook, Liberal Democrats, Chingford & Woodford Green
  • Stephen Crosby, UKIP, Nottingham North
  • Sam Cross, UKIP, Scarborough & Whitby
  • Simon Cross, Green Party, Rochford & Southend East
  • Stuart Cross, UKIP, Bromsgrove
  • Tim Cross, UKIP, Worthing West
  • Herbie Crossman, UKIP, Maidenhead
  • Roger Crouch, Liberal Democrats, Feltham & Heston
  • Tracey Crouch, Conservative Party, Chatham & Aylesford
  • Steven Crowther, UKIP, North Devon
  • Andy Croy, Labour Party, Wokingham
  • Jon Cruddas, Labour Party, Dagenham & Rainham
  • Adrian Cruden, Green Party, Dewsbury
  • Seth Cruse, Trade Unionist & Socialist Coalition, Folkestone & Hythe
  • Duncan Crute, Conservative Party, Newcastle upon Tyne East
  • John Cryer, Labour Party, Leyton & Wanstead
  • William Cudworth, Traditional Unionist Voice - TUV, North Down
  • Gregg Cullen, Liberal Democrats, Lanark & Hamilton East
  • Patricia Culligan, UKIP, Eastleigh
  • Tess Culnane, British National Party, Dagenham & Rainham
  • Judith Cummins, Labour Party, Bradford South
  • Alex Cunliffe, Liberal Democrats, Eltham
  • Alex Cunningham, Labour Party, Stockton North
  • George Cunningham, Liberal Democrats, North Thanet
  • Jim Cunningham, Labour Party, Coventry South
  • Redvers Cunningham, UKIP, Spelthorne
  • Phil Cunnington, UKIP, Wokingham
  • Margaret Curran, Labour Party, Glasgow East
  • Graeme Currie, Labour Party, North Shropshire
  • Anne-Marie Curry, Liberal Democrats, Darlington
  • Solomon Curtis, Labour Party, Wealden
  • Martyn Curzey, Green Party, Aldridge-Brownhills
  • Peter Cuthbertson, Conservative Party, Darlington
  • Brendan D'Cruz, Liberal Democrats, Islwyn
  • Nicholas Dakin, Labour Party, Scunthorpe
  • Angus Dalgleish, UKIP, Sutton & Cheam
  • James Daly, Conservative Party, Bolton North East
  • Simon Danczuk, Labour Party, Rochdale
  • Gonul Daniels, Conservative Party, Edmonton
  • Chris Daniels, Conservative Party, Stockton North
  • Chris Darcel, Lincolnshire Independents Lincolnshire First, Gainsborough
  • Lee Dargue, Liberal Democrats, Birmingham Edgbaston
  • Emily Darlington, Labour Party, Milton Keynes North
  • Tom Darwood, Independent, Leicester East
  • Edward Davey, Liberal Democrats, Kingston & Surbiton
  • Sereena Davey, Liberal Democrats, Castle Point
  • Hannah David, Conservative Party, Harrow West
  • Aaron David, Trade Unionist & Socialist Coalition, Bridgend
  • Wayne David, Labour Party, Caerphilly
  • Alex Davidson, Trade Unionist & Socialist Coalition, Manchester Central
  • Euan Davidson, Liberal Democrats, Aberdeen North
  • Hairy Knorm Davidson, Official Monster Raving Loony Party, Faversham & Mid Kent
  • Ian Davidson, Labour & Co-operative Party, Glasgow South West
  • Lydia Davies-Bright, Green Party, Sherwood
  • Paul Davies-Cooke, UKIP, Vale of Clwyd
  • Geraint Davies, Labour & Co-operative Party, Swansea West
  • Glenda Davies, UKIP, Ogmore
  • Glyn Davies, Conservative Party, Montgomeryshire
  • Gordon Davies, UKIP, Rugby
  • Jaime Davies, Trade Unionist & Socialist Coalition, Caerphilly
  • James Davies, Conservative Party, Vale of Clwyd
  • Jonathan Davies, Liberal Democrats, Finchley & Golders Green
  • Laura Davies, Labour Party, Shrewsbury & Atcham
  • Mark Davies, UKIP, Manchester Withington
  • Mike Davies, Alliance For Green Socialism, Leeds North West
  • Mims Davies, Conservative Party, Eastleigh
  • Paul Davies, Communist League Election Campaign, Manchester Central
  • Anita Davies, Liberal Democrats, Bridgend
  • Philip Davies, Conservative Party, Shipley
  • Stephanie Davies, Green Party, Warrington South
  • Tom Davies, Liberal Democrats, South West Devon
  • Ben Davies, Labour Party, Chesham & Amersham
  • Byron Davies, Conservative Party, Gower
  • Chris Davies, Conservative Party, Brecon & Radnorshire
  • David Davies, Conservative Party, Monmouth
  • Andrew Davis, Liberal Democrats, Esher & Walton
  • Martyn Davis, Labour Party, Horsham
  • Richard Davis, Liberal Democrats, Bexleyheath & Crayford
  • Rowenna Davis, Labour & Co-operative Party, Southampton Itchen
  • Chris Davis, Independent, Southampton Test
  • David Davis, Conservative Party, Haltemprice & Howden
  • Helen Davison, Green Party, Carlisle
  • Dehenna Davison, Conservative Party, Kingston upon Hull North
  • Braden Davy, Labour Party, Gordon
  • Tim Dawes, Green Party, Havant
  • Emma Dawnay, Green Party, Devizes
  • Michael Dawson, Independent, Morecambe & Lunesdale
  • Martyn Day, Scottish National Party SNP, Linlithgow & East Falkirk
  • Nicola Day, Green Party, North West Cambridgeshire
  • Peter Day, UKIP, Saffron Walden
  • Cammy Day, Labour Party, Edinburgh West
  • Alan Thomas Day, UKIP, Mid Ulster
  • Mudasir Dean, Conservative Party, Bolton South East
  • Carol Dean, Labour Party, Tamworth
  • Martin Deane, Green Party, Kingston upon Hull North
  • Thangam Debbonaire, Labour Party, Bristol West
  • Brian Debus, Trade Unionist & Socialist Coalition, Hackney South & Shoreditch
  • Jim Deen, Labour Party, Worthing West
  • Callum Delhoy, Liberal Democrats, Daventry
  • Mark Dempsey, Labour Party, North Swindon
  • Dave Dempsey, Conservative Party, Kirkcaldy & Cowdenbeath
  • Howard Denby, UKIP, Sheffield Heeley
  • Simon de Deney, Liberal Democrats, Hackney North & Stoke Newington
  • Robert Dennett, Green Party, Fylde
  • Norman Dennis, UKIP, South Shields
  • Fiona Dent, Labour Party, Windsor
  • David Derbyshire, Green Party, North Somerset
  • Trish Derraugh, Liberal Democrats, Ellesmere Port & Neston
  • Edouard-Henri Desforges, Cannabis is Safer than Alcohol, Cities of London & Westminster
  • Michael Desmond, Labour Party, Faversham & Mid Kent
  • Guy Richard Dessoy, Animal Welfare Party, Putney
  • Kishan Devani, Conservative Party, Leicester East
  • Julian Deverell, UKIP, Bath
  • John Devine, Green Party, Amber Valley
  • Tony Devoy, Yorkshire First, Barnsley East
  • Jonathan Dewey, Cannabis is Safer than Alcohol, Bethnal Green & Bow
  • Charlie Dewhirst, Conservative Party, Hammersmith
  • Keith Dewhurst, Conservative Party, Cynon Valley
  • David Dews, UKIP, Morley & Outwood
  • Tanmanjit Singh Dhesi, Labour Party, Gravesham
  • Bob Dhillon, Conservative Party, Washington & Sunderland West
  • Miranda Diboll, Green Party, Mid Sussex
  • Ashley Dickenson, Christian Peoples Alliance, Carshalton & Wallington
  • Scott Dickinson, Labour Party, Berwick-upon-Tweed
  • Richard Dickson, Liberal Democrats, Kenilworth & Southam
  • Stewart Dickson, Alliance - Alliance Party of Northern Ireland, East Antrim
  • Simon Diggins, Labour Party, South West Hertfordshire
  • Laura Diggle, Green Party, Bolton North East
  • Massimo Dimambro, UKIP, Lewisham Deptford
  • Alan Dimmick, UKIP, Somerton & Frome
  • Caroline Dinenage, Conservative Party, Gosport
  • Johnny Disco, Official Monster Raving Loony Party, Wythenshawe & Sale East
  • Andrew Dismore, Labour Party, Hendon
  • Josh Dixon, Liberal Democrats, Ruislip Northwood & Pinner
  • Trevor Dixon, Independent, Brigg & Goole
  • Clifford Dixon, UKIP, Hayes & Harlington
  • Dame Dixon, Official Monster Raving Loony Party, Hove
  • Jonathan Djanogly, Conservative Party, Huntingdon
  • David Dobbie, Liberal Democrats, Newark
  • Dave Dobbs, The Birthday Party, Wells
  • Jo-Anne Dobson, Ulster Unionist Party, Upper Bann
  • Martin Dobson, Green Party, Liverpool Riverside
  • Leo Docherty, Conservative Party, Caerphilly
  • Martin Docherty, Scottish National Party SNP, West Dunbartonshire
  • Thomas Docherty, Labour Party, Dunfermline & West Fife
  • Alan Docherty, Trade Unionist & Socialist Coalition, Darlington
  • Simon Dodd, Liberal Democrats, Scunthorpe
  • Jane Dodds, Liberal Democrats, Montgomeryshire
  • Nigel Dodds, Democratic Unionist Party - DUP, Belfast North
  • Nicola Dodgson, Green Party, East Surrey
  • Michael Doherty, Independent, Uxbridge & South Ruislip
  • Pat Doherty, Sinn Féin, West Tyrone
  • Richard Doherty, Scottish Green Party, Edinburgh South West
  • Paula Dolphin, Liberal Democrats, Torridge & West Devon
  • Jeffrey M. Donaldson, Democratic Unionist Party - DUP, Lagan Valley
  • Stuart Donaldson, Scottish National Party SNP, West Aberdeenshire & Kincardine
  • Michelle Donelan, Conservative Party, Chippenham
  • Glenn Donnelly, Cannabis is Safer than Alcohol, North Down
  • Stephen Donnelly, Alliance - Alliance Party of Northern Ireland, West Tyrone
  • Chris Donnelly, Conservative Party, Livingston
  • Niall Ó Donnghaile, Sinn Féin, Belfast East
  • Brian H. Donohoe, Labour Party, Central Ayrshire
  • Scott Dore, Workers Revolutionary Party, Ealing Central & Acton
  • Matthew Dorrance, Labour Party, Brecon & Radnorshire
  • Nadine Dorries, Conservative Party, Mid Bedfordshire
  • Steve Double, Conservative Party, St Austell & Newquay
  • Stephen Doughty, Labour & Co-operative Party, Cardiff South & Penarth
  • Jim Dowd, Labour Party, Lewisham West & Penge
  • Peter Dowd, Labour Party, Bootle
  • Oliver Dowden, Conservative Party, Hertsmere
  • Felicity Dowling, Left Unity - Trade Unionists & Socialists, Ellesmere Port & Neston
  • Greg Downes, Conservative Party, Salford & Eccles
  • Nicky Downes, Trade Unionist & Socialist Coalition, Coventry North East
  • Ryk Downes, Liberal Democrats, Pudsey
  • Sarah Downes, Conservative Party, Bassetlaw
  • Jackie Doyle-Price, Conservative Party, Thurrock
  • Gemma Doyle, Labour & Co-operative Party, West Dunbartonshire
  • James Doyle, Green Party, East Worthing & Shoreham
  • Andrew Doyle, Cannabis is Safer than Alcohol, Paisley & Renfrewshire North
  • Paul Doyle, UKIP, Salford & Eccles
  • Richard Drax, Conservative Party, South Dorset
  • David Drew, Labour & Co-operative Party, Stroud
  • Ian Driver, Green Party, South Thanet
  • Mike Driver, Workers Revolutionary Party, Sheffield Central
  • Jack Dromey, Labour Party, Birmingham Erdington
  • Flick Drummond, Conservative Party, Portsmouth South
  • Spencer Drury, Conservative Party, Eltham
  • Archie Dryburgh, Labour Party, Dumfriesshire Clydesdale & Tweeddale
  • Linda Duckenfield, Green Party, Sheffield South East
  • Vicky Duckworth, Green Party, Dudley South
  • Will Duckworth, Green Party, Dudley North
  • James Duddridge, Conservative Party, Rochford & Southend East
  • Albert Duffen, UKIP, Birmingham Hodge Hill
  • Jack Duffin, UKIP, Uxbridge & South Ruislip
  • Cathy Duffy, British National Party, Charnwood
  • Jim Duggan, The Peace Party - Non-violence Justice Environment, Horsham
  • Michael Dugher, Labour Party, Barnsley East
  • Peter Dul, UKIP, Feltham & Heston
  • Gary Duncan, Trade Unionist & Socialist Coalition, Washington & Sunderland West
  • John Duncan, Liberal Democrats, Cumbernauld Kilsyth & Kirkintilloch East
  • Ann Duncan, Green Party, Oxford East
  • Alan Duncan, Conservative Party, Rutland & Melton
  • Craig Duncan, Liberal Democrats, Dundee East
  • Charles Dundas, Liberal Democrats, Livingston
  • Jayne Dunlop, Alliance - Alliance Party of Northern Ireland, North Antrim
  • Alan Dunlop, Conservative & Unionist Party, South Antrim
  • Gareth Dunn, UKIP, Monmouth
  • Shona Dunn, Green Party, Christchurch
  • Vicky Dunn, Green Party, Great Grimsby
  • Frank Dunne, UKIP, Broxtowe
  • Philip Dunne, Conservative Party, Ludlow
  • Les Durance, UKIP, Inverness Nairn Badenoch & Strathspey
  • Mark Durkan, SDLP Social Democratic & Labour Party, Foyle
  • Andrew Durling, Green Party, Eastbourne
  • Pete Durnell, UKIP, Warley
  • Drew Durning, Liberal Democrats, Stockton South
  • Terry Durrance, UKIP, Southport
  • Alan Durrant, Labour Party, Gosport
  • Louise Dutton, English Democrats, Don Valley
  • Leon Duveen, Liberal Democrats, Bassetlaw
  • Martin Dwyer, Green Party, Scunthorpe
  • John Dyer, Independent, Ellesmere Port & Neston
  • Tony Dyer, Green Party, Bristol South
  • Emma Van Dyke, Green Party, Salford & Eccles
  • Ralph Dyson, Trade Unionist & Socialist Coalition, Barnsley East
  • Jonathan Bishop Dzon, The Pluralist Party, Liverpool Walton
  • Elise Dünweber, Conservative Party, Sheffield Brightside & Hillsborough

Source: YourNextMP