UK General Election 2015: candidates E to H

Candidates E - H

  • Philip Eades, Liberal Democrats, Poole
  • Maria Eagle, Labour Party, Garston & Halewood
  • Angela Eagle, Labour Party, Wallasey
  • Graham Eardley, UKIP, West Bromwich West
  • Jane East, Labour Party, Colne Valley
  • Alex Easton, Democratic Unionist Party - DUP, North Down
  • Jack Easton, Green Party, St Albans
  • Bob Eastwood, Conservative Party, Blackburn
  • Tom Ebbutt, Labour Party, Bromsgrove
  • Phil Eckersley, UKIP, Manchester Gorton
  • Julian Edmonds, Green Party, Slough
  • Richard Edmonds, National Front, Carshalton & Wallington
  • Peter Edwards-Daem, UKIP, Faversham & Mid Kent
  • Jonathan Edwards, Plaid Cymru - The Party of Wales, Carmarthen East & Dinefwr
  • Paul Edwards, Green Party, Tiverton & Honiton
  • Peter Edwards, Labour Party, Maldon
  • Roseanne Edwards, National Health Action Party, Banbury
  • Barry Edwards, UKIP, Twickenham
  • William Edwards, Labour Party, Bury St Edmunds
  • Brian Edwards, Independent, Wrexham
  • Cath Edwards, Green Party, The Wrekin
  • Claire Edwards, Labour Party, Rugby
  • Clive Efford, Labour Party, Eltham
  • Francis Eldergill, Labour Party, Esher & Walton
  • Janet Ellard, Liberal Democrats, North Swindon
  • David Ellesmere, Labour Party, Ipswich
  • Harold Daniel Hope Elletson, Independent, Lancaster & Fleetwood
  • Graham Elliott, Green Party, Waveney
  • Julie Elliott, Labour Party, Sunderland Central
  • Andrew Elliott, Trade Unionist & Socialist Coalition, Glasgow Central
  • Tom Elliott, Ulster Unionist Party, Fermanagh & South Tyrone
  • Barry Elliott, UKIP, Blyth Valley
  • Dominic Ellis, Green Party, Castle Point
  • Gareth Ellis, Green Party, Mid Bedfordshire
  • Gavin Ellis, Green Party, Portsmouth North
  • Michael Ellis, Conservative Party, Northampton North
  • Jane Ellison, Conservative Party, Battersea
  • Robin Charles Ellison, The Universal Party, Hampstead & Kilburn
  • Louise Ellman, Labour & Co-operative Party, Liverpool Riverside
  • Tobias Ellwood, Conservative Party, Bournemouth East
  • Jonathan Elmer, Green Party, City of Durham
  • Chris Elmore, Labour Party, Vale of Glamorgan
  • Charlie Elphicke, Conservative Party, Dover
  • Paul Elsom, Independent, Scunthorpe
  • David Anthony Elston, Pirate Party UK, Bridgend
  • Richard Elvin, UKIP, Houghton & Sunderland South
  • Nigel Ely, UKIP, Hereford & South Herefordshire
  • Andrew Emerson, Patria, Chichester
  • Stephen Emmens, UKIP, Norwich South
  • Debbie Enever, Liberal Democrats, Ashford
  • Natascha Engel, Labour Party, North East Derbyshire
  • Alan England, English Democrats, Wentworth & Dearne
  • Bob English, Socialist Labour Party, Clwyd West
  • Duncan Enright, Labour Party, Witney
  • Gareth Epps, Liberal Democrats, Keighley
  • John Erskine, Labour Party, Caithness Sutherland & Easter Ross
  • Julia Erskine, Green Party, Tynemouth
  • Giovanni 'Spoz' Esposito, Green Party, Bromsgrove
  • Jonathan Essex, Green Party, Reigate
  • Bill Esterson, Labour Party, Sefton Central
  • Star Etheridge, UKIP, Wolverhampton North East
  • Bill Etheridge, UKIP, Dudley North
  • George Eustice, Conservative Party, Camborne & Redruth
  • Graham Evans, Conservative Party, Weaver Vale
  • Jerry Evans, Liberal Democrats, Birmingham Hall Green
  • Leo Evans, Liberal Democrats, Liverpool Wavertree
  • Liz Evans, Labour Party, Gower
  • Luke Evans, Conservative Party, Birmingham Edgbaston
  • Mark Evans, Trade Unionist & Socialist Coalition, Gower
  • Nigel Evans, Conservative Party, Ribble Valley
  • Rik Evans, National Health Action Party, Truro & Falmouth
  • Suzanne Evans, UKIP, Shrewsbury & Atcham
  • Chris Evans, Labour & Co-operative Party, Islwyn
  • David Evans, Liberal Democrats, Banff & Buchan
  • Delyth Evans, Labour Party, Carmarthen West & South Pembrokeshire
  • David Evennett, Conservative Party, Bexleyheath & Crayford
  • Dave Everett, UKIP, Wolverhampton South West
  • Michael Fabricant, Conservative Party, Lichfield
  • Ruth Fabricant, Green Party, Beckenham
  • Barrie Fairbairn, Labour Party, Grantham & Stamford
  • Andrew Fairfoull, UKIP, Denton & Reddish
  • Gareth William Fairhurst, Wigan Independents, Wigan
  • Neil Fairlamb, Conservative Party, Dwyfor Meirionnydd
  • Matthew Faithfull, UKIP, Rushcliffe
  • Gabriela Fajardo, "Christian Party ""Proclaiming Christ's Lordship""", Westminster North
  • Jeanie Falconer, Liberal Democrats, North Herefordshire
  • Michael Fallon, Conservative Party, Sevenoaks
  • Nigel Farage, UKIP, South Thanet
  • Marcus Farmer, Independent, Manchester Withington
  • Charlotte Farrell, Green Party, High Peak
  • Paul Farrelly, Labour Party, Newcastle-under-Lyme
  • Tim Farron, Liberal Democrats, Westmorland & Lonsdale
  • Emma Farthing-Sykes, Liberal Democrats, Linlithgow & East Falkirk
  • Daniel Farthing-Sykes, Liberal Democrats, Edinburgh South West
  • Mark Farwell, Labour Party, Chichester
  • James Faulkner, UKIP, North Swindon
  • Alex Feakes, Liberal Democrats, Lewisham West & Penge
  • Benjamin Fearn, Liberal Democrats, Derbyshire Dales
  • James Robert Fearnley, Liberal Democrats, Croydon Central
  • Lynne Featherstone, Liberal Democrats, Hornsey & Wood Green
  • Rachel Featherstone, Green Party, Sunderland Central
  • Simon Fell, Conservative Party, Barrow & Furness
  • Marion Fellows, Scottish National Party SNP, Motherwell & Wishaw
  • Kim Fendley, Labour Party, North Dorset
  • Stephen Fenn, Liberal Democrats, Chorley
  • Joshua Fenton-Glynn, Labour Party, Calder Valley
  • Gareth Ferguson, Traditional Unionist Voice - TUV, Mid Ulster
  • Ruaraidh Ferguson, Liberal Democrats, Na h-Eileanan an Iar
  • Suzie Ferguson, Independent, Reading West
  • Suella Fernandes, Conservative Party, Fareham
  • Chris Fernandez, Trade Unionist & Socialist Coalition, Derby South
  • Chamali Fernando, Conservative Party, Cambridge
  • John Ferrett, Labour Party, Portsmouth North
  • Margaret Ferrier, Scottish National Party SNP, Rutherglen & Hamilton West
  • Jacquetta Fewster, Green Party, Mole Valley
  • Frank Field, Labour Party, Birkenhead
  • Mark Field, Conservative Party, Cities of London & Westminster
  • Paul Field, Green Party, Newbury
  • Russell Field, Liberal Democrats, Coventry North East
  • Edward Fila, UKIP, Stratford-on-Avon
  • Nicola Finch, British National Party, Old Bexley & Sidcup
  • Ray Finch, UKIP, Lewes
  • Malcolm Fincken, Labour Party, Braintree
  • Heather Finlay, Green Party, Hackney North & Stoke Newington
  • Tony Firkins, Green Party, Feltham & Heston
  • Alison Firth, Liberal Democrats, Hyndburn
  • Anna Firth, Conservative Party, Erith & Thamesmead
  • John Fisher, Labour Party, Aldridge-Brownhills
  • Laura Fisk, Green Party, Pendle
  • David Fitton, Independent, Wycombe
  • Mike Fitzgerald, UKIP, Portsmouth North
  • Stephen Fitzgerald, UKIP, Bridgwater & West Somerset
  • Jim Fitzpatrick, Labour Party, Poplar & Limehouse
  • Martin Fitzpatrick, UKIP, Mid Derbyshire
  • James Flanagan, Liberal Democrats, Canterbury
  • Mark Flanagan, The Above & Beyond Party, Leeds North West
  • Steven Christopher Flatman, UKIP, Liverpool Walton
  • Rob Flello, Labour Party, Stoke-on-Trent South
  • Julia Fletcher, Liberal Democrats, Lewisham East
  • Katherine Fletcher, Conservative Party, Ellesmere Port & Neston
  • Mark Fletcher, Conservative Party, Doncaster North
  • Charlotte Fletcher, Green Party, Walsall South
  • Colleen Fletcher, Labour Party, Coventry North East
  • Caroline Flint, Labour Party, Don Valley
  • David Flint, Green Party, Enfield North
  • Julian Flood, UKIP, West Suffolk
  • Chris Flood, Trade Unionist & Socialist Coalition, Lewisham Deptford
  • Peter Florence, UKIP, Ealing Central & Acton
  • Derek Florey, Green Party, Bracknell
  • JP Floru, Conservative Party, Bermondsey & Old Southwark
  • Christopher Flossman, Green Party, Harwich & North Essex
  • Eamonn Flynn, Trade Unionist & Socialist Coalition, Birmingham Yardley
  • Helen Flynn, Liberal Democrats, Harrogate & Knaresborough
  • Paul Flynn, Labour Party, Newport West
  • Pete Flynn, Liberal Democrats, Stalybridge & Hyde
  • Ben Foday, Plaid Cymru - The Party of Wales, Cardiff South & Penarth
  • Laurel Fogarty, Trade Unionist & Socialist Coalition, Kingston & Surbiton
  • Ben Foley, Green Party, Bedford
  • Celia Foote, Alliance For Green Socialism, Leeds North East
  • Lisa Forbes, Labour Party, Peterborough
  • Martyn Ford, UKIP, Swansea West
  • Adrian Ford, Liberal Democrats, Southampton Test
  • Richard Ford, UKIP, Gloucester
  • Shirley Ford, Green Party, South Shields
  • Todd Foreman, Labour Party, North East Somerset
  • Alistair Forrest, UKIP, Linlithgow & East Falkirk
  • Christine Forrester, UKIP, Reading East
  • Elayne Forster, Green Party, Newark
  • Mike Forster, Trade Unionist & Socialist Coalition, Huddersfield
  • Peter Fortune, Conservative Party, Lewisham East
  • Jon Foster-Smith, True Democracy Party, Kenilworth & Southam
  • Kevin Foster, Conservative Party, Torbay
  • Michael Foster, Labour Party, Camborne & Redruth
  • Mike Foster, The Socialist Party of Great Britain, Oxford West & Abingdon
  • Bryan Foster, UKIP, Sunderland Central
  • David Leonard Foster, Green Party, Derby South
  • Marc Fothergill, Green Party, Dwyfor Meirionnydd
  • Yvonne Fovargue, Labour Party, Makerfield
  • Darren Fower, Liberal Democrats, Peterborough
  • Victoria Fowler, Labour Party, Nuneaton
  • Dave Fowler, UKIP, Buckingham
  • John Fox, Independent, Peterborough
  • Joseph Fox, UKIP, Reigate
  • Liam Fox, Conservative Party, North Somerset
  • Rebecca Fox, National Health Action Party, Camberwell & Peckham
  • Colin Fox, Scottish Socialist Party, Edinburgh South
  • Vicky Foxcroft, Labour Party, Lewisham Deptford
  • Gerald Francis, Liberal Democrats, Ogmore
  • Lorraine Francis, Green Party, Bristol East
  • Alan Francis, Green Party, Buckingham
  • Mark Francois, Conservative Party, Rayleigh & Wickford
  • Dick Franklin, Patria, Bournemouth West
  • Neil Franks, Green Party, Mid Worcestershire
  • Jill Fraser, Liberal Democrats, Holborn & St Pancras
  • Keith Fraser, UKIP, Hackney North & Stoke Newington
  • Mhairi Fraser, Conservative Party, Coatbridge Chryston & Bellshill
  • Lucy Frazer, Conservative Party, South East Cambridgeshire
  • George Freeman, Conservative Party, Mid Norfolk
  • Steve Freeman, The Republican Socialist Party, Bermondsey & Old Southwark
  • Carol-Anne Freeman, Conservative & Unionist Party, North Antrim
  • Mike Freer, Conservative Party, Finchley & Golders Green
  • Roy Freer, Labour Party, Newton Abbot
  • Andree Frieze, Green Party, Richmond Park
  • James Frith, Labour Party, Bury North
  • Michael Frost, UKIP, Bristol North West
  • Paul Frost, Green Party, Mansfield
  • Chris Frost, UKIP, Altrincham & Sale West
  • Jon Fuller, Green Party, Southend West
  • Richard Fuller, Conservative Party, Bedford
  • Stephen Fulton, Independent, Milton Keynes South
  • Dawn Furness, Green Party, Blyth Valley
  • Andrew Furse, Liberal Democrats, Coventry North West
  • George Fussey, Liberal Democrats, Windsor
  • Marcus Fysh, Conservative Party, Yeovil
  • Lisa Gabriel, Liberal Democrats, Louth & Horncastle
  • Richard Gadsden, Liberal Democrats, Blackley & Broughton
  • Mary Galbraith, Labour Party, Argyll & Bute
  • Roger Gale, Conservative Party, North Thanet
  • David Gale, British Independents, Derby South
  • Meghan Gallacher, Conservative Party, Motherwell & Wishaw
  • Chris Gallacher, UKIP, Redcar
  • Danny Gallagher, Liberal Democrats, Copeland
  • David Gallagher, UKIP, South Ribble
  • Ben Gallaher, Green Party, Coventry South
  • Chris Galley, Conservative Party, Wansbeck
  • Fraser Galloway, Conservative Party, Paisley & Renfrewshire South
  • George Galloway, The Respect Party, Bradford West
  • Tamara Galloway, Green Party, Orpington
  • Kim Gandy, English Democrats, Dagenham & Rainham
  • Mike Gapes, Labour & Co-operative Party, Ilford South
  • Geoff Garbett, Green Party, Camborne & Redruth
  • Nathan Garbutt, UKIP, Normanton Pontefract & Castleford
  • Peter Garbutt, Green Party, Sheffield Hallam
  • Andrew Garcarz, UKIP, Birmingham Erdington
  • Gabby Garcia, Green Party, Leicester South
  • Stella Gardiner, Green Party, Bexleyheath & Crayford
  • Barry Gardiner, Labour Party, Brent North
  • Sophy Gardner, Labour Party, Gloucester
  • Andrew Garman, Green Party, Eddisbury
  • Kathleen Garner, UKIP, Croydon South
  • Martin Garnett, Liberal Democrats, Erewash
  • Edward Garnier, Conservative Party, Harborough
  • Mark Garnier, Conservative Party, Wyre Forest
  • Ian Garrett, Liberal Democrats, Aldridge-Brownhills
  • Keith Garrett, Rebooting Democracy, Cambridge
  • Ann Garrett, Green Party, Erith & Thamesmead
  • Iain Gartside, Conservative Party, Heywood & Middleton
  • Richard Garvie, Labour Party, Wellingborough
  • Jim Gascoyne, UKIP, Canterbury
  • Timothy Gaston, Traditional Unionist Voice - TUV, North Antrim
  • David Gauke, Conservative Party, South West Hertfordshire
  • Bruce Gauld, Independent, Taunton Deane
  • Alison Gavin, Green Party, Meriden
  • Deon Gayle, Workers Revolutionary Party, Streatham
  • Rebecca Geach, Labour Party, Spelthorne
  • Helen Geake, Green Party, Bury St Edmunds
  • Mick Gee, UKIP, Meriden
  • Stephen Gee, Liberal Democrats, Epsom & Ewell
  • Matt Genn, Green Party, Chesterfield
  • Andrew George, Liberal Democrats, St Ives
  • Steven George George, The Justice & Anti-Corruption Party, Portsmouth North
  • Charlotte George, Green Party, Hackney South & Shoreditch
  • Jasper Gerard, Liberal Democrats, Maidstone & The Weald
  • Michael Patrick Gerard, UKIP, Daventry
  • Stephen German, Trade Unionist & Socialist Coalition, Taunton Deane
  • Veronica German, Liberal Democrats, Monmouth
  • Stephen Gethins, Scottish National Party SNP, North East Fife
  • Kamran Ghafoor, Conservative Party, Oldham West & Royton
  • Nusrat Ghani, Conservative Party, Wealden
  • Waleed Ghani, The Whig Party, Vauxhall
  • Nick Gibb, Conservative Party, Bognor Regis & Littlehampton
  • Rose Gibbins, UKIP, Northampton South
  • Sam Gibbons, Green Party, Newcastle-under-Lyme
  • John-Wesley Gibson, Christian Peoples Alliance, Chatham & Aylesford
  • Matthew Ian Gibson, Keep It Real Party, Milton Keynes South
  • Patricia Gibson, Scottish National Party SNP, North Ayrshire & Arran
  • Ben Gibson, Liberal Democrats, Middlesbrough South & East Cleveland
  • Dave Gibson, Trade Unionist & Socialist Coalition, Barnsley Central
  • Jo Gideon, Conservative Party, Scunthorpe
  • Ian Gilbert, Labour Party, Rochford & Southend East
  • Paul Gilbert, Labour Party, Cheltenham
  • Stephen Gilbert, Liberal Democrats, St Austell & Newquay
  • Michelle Gildernew, Sinn Féin, Fermanagh & South Tyrone
  • Dominic Giles, Green Party, Stratford-on-Avon
  • Graham Giles, Labour Party, Havant
  • Nathan Gill, UKIP, Ynys Môn
  • Bob Gill, National Health Action Party, Old Bexley & Sidcup
  • Daniel Gill, Christian Peoples Alliance, Kingston & Surbiton
  • Cheryl Gillan, Conservative Party, Chesham & Amersham
  • Christopher Gillibrand, UKIP, Dwyfor Meirionnydd
  • Christine Gilligan, Green Party, Sheffield Brightside & Hillsborough
  • Kevin Gillott, Labour Party, Amber Valley
  • Katrina Gilman, Labour Party, The Wrekin
  • Sheila Gilmore, Labour Party, Edinburgh East
  • Rachel Gilmour, Liberal Democrats, Taunton Deane
  • Pat Glass, Labour Party, North West Durham
  • John Glen, Conservative Party, Salisbury
  • Stephen Glenn, Liberal Democrats, Sedgefield
  • Mike Glennon, UKIP, East Worthing & Shoreham
  • Mary Glindon, Labour Party, North Tyneside
  • Laetitia Glossop, Conservative Party, North Durham
  • David Glossop, UKIP, West Dorset
  • Pete Glover, Trade Unionist & Socialist Coalition, Bootle
  • Mark George Goacher, Green Party, Colchester
  • James Goad, UKIP, Worcester
  • Kate Godfrey, Labour Party, Stafford
  • Lee Godfrey, Labour Party, Kingston & Surbiton
  • Roger Godsiff, Labour Party, Birmingham Hall Green
  • Michael Gold, Green Party, Walthamstow
  • Zac Goldsmith, Conservative Party, Richmond Park
  • Daniel Goldsmith, Green Party, Brentford & Isleworth
  • Julia Goldsworthy, Liberal Democrats, Camborne & Redruth
  • Stewart Golton, Liberal Democrats, Elmet & Rothwell
  • Ed Goncalves, Liberal Democrats, Rugby
  • Giles Goodall, Liberal Democrats, Wealden
  • Tim Goodall, Green Party, Leeds North West
  • David Goodall, Liberal Democrats, Isle of Wight
  • Will Goodhand, Conservative Party, Middlesbrough South & East Cleveland
  • Helen Goodman, Labour Party, Bishop Auckland
  • Robert Goodwill, Conservative Party, Scarborough & Whitby
  • Gita Gordon, Liberal Democrats, South Shields
  • Marilyn Gordon, Independent, Rutland & Melton
  • Matt Gordon, Trade Unionist & Socialist Coalition, Bristol East
  • Rosalyn Gordon, Liberal Democrats, Penistone & Stocksbridge
  • Stephen Gordon, Liberal Democrats, Waveney
  • Pauline Gorman, Trade Unionist & Socialist Coalition, Sutton & Cheam
  • Kerry Gormley, Green Party, Hyndburn
  • Mark Gough, UKIP, Chelmsford
  • Sam Gould, Labour Party, Romford
  • Sam Gould, UKIP, Caerphilly
  • Michael Gove, Conservative Party, Surrey Heath
  • Prem Goyal, All People's Party, Camberwell & Peckham
  • Peter Grace, UKIP, Arundel & South Downs
  • David Grace, Liberal Democrats, Clacton
  • Patrick Grady, Scottish National Party SNP, Glasgow North
  • Dominic Graham, Liberal Democrats, Harwich & North Essex
  • Hannah Graham, Green Party, Middlesbrough
  • Luke Graham, Conservative Party, Ochil & South Perthshire
  • Andy Graham, Liberal Democrats, Witney
  • Paul Graham, Liberal Democrats, Milton Keynes North
  • Richard Graham, Conservative Party, Gloucester
  • Tanya Graham, Conservative Party, Bradford South
  • Alastair Graham, Conservative Party, Caithness Sutherland & Easter Ross
  • Lesley Grahame, Green Party, Norwich South
  • George Grant, Conservative Party, Bradford West
  • Helen Grant, Conservative Party, Maidstone & The Weald
  • Isobel Grant, Conservative Party, Bristol South
  • Nick Grant, Labour Party, Twickenham
  • Peter Grant, Scottish National Party SNP, Glenrothes
  • Robert Graves, Green Party, Maldon
  • Alan Graves, UKIP, South Derbyshire
  • Benjamin Gravestock, Green Party, North West Leicestershire
  • Roger Gravett, UKIP, Barking
  • James Gray, Conservative Party, North Wiltshire
  • Amy Gray, Conservative Party, Hackney North & Stoke Newington
  • Andrew Gray, Green Party, Newcastle upon Tyne East
  • Martin Gray, UKIP, Ochil & South Perthshire
  • Neil Gray, Scottish National Party SNP, Airdrie & Shotts
  • Christopher Nicholas Gray, Independent, Aberdeen South
  • Chris Grayling, Conservative Party, Epsom & Ewell
  • Helen Grayshan, Scottish Green Party, Dundee East
  • Tom Greatrex, Labour & Co-operative Party, Rutherglen & Hamilton West
  • Freddy Greaves, Plaid Cymru - The Party of Wales, Brecon & Radnorshire
  • Dan Greef, Labour Party, South Cambridgeshire
  • Fiona Green, Conservative Party, Wythenshawe & Sale East
  • Jeff Green, "Christian Party ""Proclaiming Christ's Lordship""", Cardiff North
  • Kate Green, Labour Party, Stretford & Urmston
  • Michael Green, Independent, Welwyn Hatfield
  • Michael Green, Liberal Democrats, Hertford & Stortford
  • Mike Green, UKIP, Burton
  • Nicholas Blunderbuss Green, Official Monster Raving Loony Party, Kenilworth & Southam
  • Chris Green, Conservative Party, Bolton West
  • Colin Green, Liberal Democrats, Birmingham Selly Oak
  • Damian Green, Conservative Party, Ashford
  • Darrin Green, Green Party, Horsham
  • Paul Greenall, Conservative Party, West Lancashire
  • Jamie Greene, Conservative Party, North Ayrshire & Arran
  • Tim Greene, Green Party, Haltemprice & Howden
  • Bill Greene, Liberal Democrats, Blackpool South
  • Justine Greening, Conservative Party, Putney
  • James Greenwood, Green Party, Forest of Dean
  • Lilian Greenwood, Labour Party, Nottingham South
  • Margaret Greenwood, Labour Party, Wirral West
  • Ross Greer, Scottish Green Party, East Dunbartonshire
  • Vikki Gregorich, Green Party, Knowsley
  • Julian Gregory, Liberal Democrats, Islington North
  • Nick Gregory, Independent, Fareham
  • Clive Gregory, Green Party, Rochester & Strood
  • Robin Grey, UKIP, Christchurch
  • Alan Grey, UKIP, Great Yarmouth
  • Dominic Grieve, Conservative Party, Beaconsfield
  • Bob Griffin, Liberal Democrats, Merthyr Tydfil & Rhymney
  • Juliet Griffith, Independent, Spelthorne
  • Nia Griffith, Labour Party, Llanelli
  • Ann Griffith, Plaid Cymru - The Party of Wales, Montgomeryshire
  • Alison Griffiths, Conservative Party, Blaydon
  • Ian Griffiths, Liberal Democrats, Wolverhampton South East
  • Alun Griffiths, Liberal Democrats, Bradford West
  • Judy Griffiths, Trade Unionist & Socialist Coalition, Coventry South
  • Andrew Griffiths, Conservative Party, Burton
  • Mark Eric Griffiths, Communist Party of Britain, Torfaen
  • Mick Griffiths, Trade Unionist & Socialist Coalition, Wakefield
  • Peter Griffiths, UKIP, Wealden
  • Rhodri Griffiths, Green Party, Central Suffolk & North Ipswich
  • Robert David Griffiths, Communist Party of Britain, Merthyr Tydfil & Rhymney
  • Cerith Griffiths, Plaid Cymru - The Party of Wales, Cynon Valley
  • Miles Grindey, Green Party, Fareham
  • John Grogan, Labour Party, Keighley
  • Victoria Groulef, Labour Party, Reading West
  • Nigel de Gruchy, Labour Party, Orpington
  • Ken Guest, UKIP, York Central
  • Stanley Guffogg, The Principles of Politics Party, Truro & Falmouth
  • Neil Guild, Labour Party, Taunton Deane
  • Ian Guiver, UKIP, High Peak
  • Ben Gummer, Conservative Party, Ipswich
  • Ashley Gunstock, Green Party, Leyton & Wanstead
  • Steve Guy, Liberal Democrats, Wycombe
  • Peter Gwizdala, Liberal Democrats, Rochford & Southend East
  • Mabon ap Gwynfor, Plaid Cymru - The Party of Wales, Clwyd South
  • Andrew Gwynne, Labour Party, Denton & Reddish
  • Sam Gyimah, Conservative Party, East Surrey
  • Amanda Hack, Labour Party, South Leicestershire
  • Boydd Hackley-Green, Plaid Cymru - The Party of Wales, Torfaen
  • Leon Hadji-Nikolaou, Conservative Party, Leicester South
  • Peter Hague, Green Party, Leicester West
  • Petra Haig, Green Party, Aberconwy
  • Andrew Haigh, UKIP, Aberconwy
  • Louise Haigh, Labour Party, Sheffield Heeley
  • Steve Hakes, Christian Peoples Alliance, Dewsbury
  • Sam Hale, Labour Party, Stone
  • Robert Halfon, Conservative Party, Harlow
  • Jim Halfpenny, Trade Unionist & Socialist Coalition, Paisley & Renfrewshire North
  • Glenn Hall, Conservative Party, Tynemouth
  • Lindsey Hall, Conservative Party, Westminster North
  • Lucy Hall, Independent, Bermondsey & Old Southwark
  • Luke Hall, Conservative Party, Thornbury & Yate
  • Norman Hall, Trade Unionist & Socialist Coalition, Jarrow
  • Patrick Hall, Labour Party, Bedford
  • Ray Hall, Beer Baccy & Scratchings, Eastleigh
  • Simon Hall, Green Party, Luton South
  • Stephen Hall, Left Unity - Trade Unionists & Socialists, Leigh
  • Brian Hall, Independent, Hemel Hempstead
  • Darren Hall, Green Party, Bristol West
  • Andy Hallett, Liberal Democrats, Putney
  • Paul Halliday, Liberal Democrats, Newport East
  • Andy Halsall, Pirate Party UK, Sheffield Central
  • Duncan Hames, Liberal Democrats, Chippenham
  • Fabian Hamilton, Labour Party, Leeds North East
  • Iain Hamilton, Green Party, Thornbury & Yate
  • Craig Hamilton, Cannabis is Safer than Alcohol, Inverclyde
  • Daniel Hamilton, Conservative Party, Stockport
  • Owen Hammond, UKIP, Worsley & Eccles South
  • Philip Hammond, Conservative Party, Runnymede & Weybridge
  • Stephen Hammond, Conservative Party, Wimbledon
  • Chris Hampsheir, Conservative Party, Easington
  • Dave Hampton, Green Party, Beaconsfield
  • Matthew Hancock, Conservative Party, West Suffolk
  • Mike Hancock, Independent, Portsmouth South
  • Tom Hancock, Liberal Democrats, Wansbeck
  • Matthew Handley, Green Party, Coventry North East
  • Nathan Handley, Independent, Witney
  • Greg Hands, Conservative Party, Chelsea & Fulham
  • Dominic Haney, Liberal Democrats, Washington & Sunderland West
  • Lauren Hankinson, Conservative Party, Glasgow North
  • Jamie Hanley, Labour Party, Pudsey
  • Meena Hans, Green Party, Ealing North
  • Douglas Hansen-Luke, Conservative Party, Walsall North
  • Jan Wayne Hansen, Lincolnshire Independents Lincolnshire First, Grantham & Stamford
  • David Hansom, Independent, Lewisham West & Penge
  • Mark Hanson, UKIP, Gillingham & Rainham
  • David Hanson, Labour Party, Delyn
  • Zuffar Haq, Liberal Democrats, Harborough
  • Justin Haque, UKIP, Totnes
  • Stephen Haraldsen, Conservative Party, Copeland
  • Gary Harbord, Trade Unionist & Socialist Coalition, Uxbridge & South Ruislip
  • Katharine Harborne, Conservative Party, Barnsley East
  • Gary Harding, UKIP, Lewisham West & Penge
  • Mick Hardy, Independent, Norwich North
  • Simon Hardy, Left Unity, Vauxhall
  • Gareth Michael Harfoot, Independent, Epsom & Ewell
  • Mike Hargreaves, Green Party, Burnley
  • Shaun Hargreaves, The Northern Party, Rossendale & Darwen
  • Garth Harkness, Liberal Democrats, Oldham West & Royton
  • Wayne Harling, UKIP, Birkenhead
  • Christopher Harlow, UKIP, The Cotswolds
  • Harriet Harman, Labour Party, Camberwell & Peckham
  • Stephen Harness, UKIP, Cleethorpes
  • Mick Harold, UKIP, Stoke-on-Trent Central
  • Emma Harper, Scottish National Party SNP, Dumfriesshire Clydesdale & Tweeddale
  • Mark Harper, Conservative Party, Forest of Dean
  • Carrie Harper, Plaid Cymru - The Party of Wales, Wrexham
  • Harry Harpham, Labour Party, Sheffield Brightside & Hillsborough
  • Richard Harrington, Conservative Party, Watford
  • Alison Harris, Conservative Party, Falkirk
  • John Harris, Liberal Democrats, Richmond Yorks
  • Peter Harris, Liberal Democrats, Corby
  • Peter Harris, UKIP, Dagenham & Rainham
  • Rebecca Harris, Conservative Party, Castle Point
  • Steve Harris, UKIP, Portsmouth South
  • Tom Harris, Labour Party, Glasgow South
  • Carolyn Harris, Labour Party, Swansea East
  • Alan Harris, UKIP, Oxford West & Abingdon
  • Helen Harrison, Conservative Party, Ashfield
  • James Harrison, Liberal Democrats, Glasgow North West
  • Mike Harrison, Green Party, Walsall North
  • Steve Harrison, UKIP, Jarrow
  • Jonathan Harston, Liberal Democrats, Sheffield Brightside & Hillsborough
  • Edward Hart, Labour Party, Haltemprice & Howden
  • Glen Hart, Trade Unionist & Socialist Coalition, Croydon North
  • Simeon Hart, Green Party, Oldham West & Royton
  • Simon Hart, Conservative Party, Carmarthen West & South Pembrokeshire
  • Damien Harte, The Workers Party, Upper Bann
  • Matt Hartley, Conservative Party, Greenwich & Woolwich
  • Scott Hartley, UKIP, North Tyneside
  • Julie Harvey-Smith, Green Party, Bridgwater & West Somerset
  • Nick Harvey, Liberal Democrats, North Devon
  • Paul Harvey, Labour Party, Basingstoke
  • David Neil Thomas Harvey, Independent, Lewisham Deptford
  • Alan Haselhurst, Conservative Party, Saffron Walden
  • David Haslett, English Democrats, Sheffield Heeley
  • Gulnar Hasnain, Green Party, Vauxhall
  • Ed Hastie, Conservative Party, Neath
  • Mad Hatter, Official Monster Raving Loony Party, Oxford East
  • Patrick Haveron, Liberal Democrats, South West Surrey
  • Julie Hawkins, Green Party, Northampton South
  • Peter Hawkins, Green Party, Telford
  • Clair Hawkins, Labour Party, Dover
  • Daniel Hawthorne, Liberal Democrats, Stockport
  • David Hawthorne, Alliance - Alliance Party of Northern Ireland, Foyle
  • Christopher Hawtree, Green Party, Hove
  • Neil Hay, Scottish National Party SNP, Edinburgh South
  • Stewart Hay, Conservative Party, Houghton & Sunderland South
  • Helen Hayes, Labour Party, Dulwich & West Norwood
  • Jo Hayes, Liberal Democrats, Witham
  • John Hayes, Conservative Party, South Holland & The Deepings
  • Mark Hayes, Labour Party, Selby & Ainsty
  • Sarah Hayes, Green Party, Warrington North
  • Sue Hayman, Labour Party, Workington
  • Steve Haynes, Liberal Democrats, Birmingham Northfield
  • John Hayter, UKIP, Rayleigh & Wickford
  • Michael Hayton, Green Party, Leeds Central
  • Alan Hazelhurst, UKIP, Wakefield
  • Elizabeth Hazell, UKIP, Walsall North
  • Chris Hazzard, Sinn Féin, South Down
  • Edward Yi He, Conservative Party, Aberavon
  • Adrian Heald, Labour Party, Crewe & Nantwich
  • Oliver Heald, Conservative Party, North East Hertfordshire
  • John Healey, Labour Party, Wentworth & Dearne
  • Denis Healy, Liberal Democrats, Beverley & Holderness
  • James Heappey, Conservative Party, Wells
  • Gearóid Ó hEára, Sinn Féin, Foyle
  • Alec Heath, Green Party, Congleton
  • Glyn Heath, Green Party, Bury South
  • Colin Heath, UKIP, Selby & Ainsty
  • Adam Heatherington, UKIP, Liverpool Wavertree
  • Chris Heaton-Harris, Conservative Party, Daventry
  • Peter Heaton-Jones, Conservative Party, North Devon
  • Nicola Heaton, Labour Party, Mid Derbyshire
  • Poppy Hebden-Leeder, Green Party, North Swindon
  • Chris Hedley, Green Party, Wansbeck
  • Matt Heenan, Cannabis is Safer than Alcohol, Esher & Walton
  • Martin Hemingway, Green Party, Morley & Outwood
  • Ross Hemingway, Green Party, Carshalton & Wallington
  • John Hemming, Liberal Democrats, Birmingham Yardley
  • Lana Hempsall, Conservative Party, Denton & Reddish
  • Sarah Hemy, UKIP, Glasgow South West
  • Gordon Henderson, Conservative Party, Sittingbourne & Sheppey
  • Ian Henderson, UKIP, Bury North
  • Ricky Henderson, Labour Party, Edinburgh South West
  • Alan Henderson, UKIP, Skipton & Ripon
  • Alasdair Henderson, The Whig Party, Bethnal Green & Bow
  • Warren Hendon, UKIP, Leeds North East
  • Mark Hendrick, Labour & Co-operative Party, Preston
  • Richard Hendron, UKIP, Brentford & Isleworth
  • Drew Hendry, Scottish National Party SNP, Inverness Nairn Badenoch & Strathspey
  • Phil Henrick, UKIP, Solihull
  • Darren Henry, Conservative Party, Wolverhampton North East
  • Henrietta Hensher, Conservative Party, Ceredigion
  • Stephen Hepburn, Labour Party, Jarrow
  • Stan Heptinstall, Liberal Democrats, Broxtowe
  • Nick Herbert, Conservative Party, Arundel & South Downs
  • Owen Herbert, Trade Unionist & Socialist Coalition, Aberavon
  • David Herbert, Green Party, Jarrow
  • Mary Herdman, UKIP, Peterborough
  • Paula Hermes, Green Party, Torbay
  • Sylvia Hermon, Independent, North Down
  • Carl Hewitt, Green Party, Aldershot
  • Mike Hibbs, Liberal Democrats, Saffron Walden
  • Simon Hickman, Trade Unionist & Socialist Coalition, Manchester Gorton
  • Carly Hicks, Liberal Democrats, Ashton-under-Lyne
  • Gill Hickson, Liberal Democrats, Croydon South
  • Kevin Hickson, Labour Party, East Yorkshire
  • Celia Hickson, Green Party, Bradford West
  • Garry Hickton, Conservative Party, Nottingham East
  • Ralph Hierons, Green Party, Erewash
  • Jan Higgins, UKIP, Tamworth
  • Andy Higgins, Independent, Blackpool South
  • Calum Higgins, Labour Party, Carmarthen East & Dinefwr
  • Brian Higginson, UKIP, Belfast West
  • Duncan Higgitt, Plaid Cymru - The Party of Wales, Aberavon
  • Russell Shaw Higgs, Independent, Hackney South & Shoreditch
  • Michael Hill, Independent, Fylde
  • Mike Hill, Labour Party, Richmond Yorks
  • Peter E. Hill, Official Monster Raving Loony Party, Louth & Horncastle
  • Robert Hill, UKIP, North Antrim
  • Tony Hill, Liberal Democrats, Maidenhead
  • Dan Hill, Green Party, North West Hampshire
  • Darren Hill, Yorkshire First, Shipley
  • Dave Hill, Trade Unionist & Socialist Coalition, Hove
  • Alasdair Hill, Liberal Democrats, Hendon
  • Alan Hilliar, Liberal Democrats, Aldershot
  • Meg Hillier, Labour & Co-operative Party, Hackney South & Shoreditch
  • Derek Hilling, English Democrats, Kettering
  • Julie Hilling, Labour Party, Bolton West
  • Paul Hillman, UKIP, Walthamstow
  • Jeremy Hilton, Liberal Democrats, Gloucester
  • Richard Hilton, UKIP, Mitcham & Morden
  • Helen Hims, UKIP, Wells
  • Pauline Hinchion, Scottish Green Party, Dundee West
  • David Hinder, Labour Party, Ribble Valley
  • Frank Hindle, Liberal Democrats, Gateshead
  • Damian Hinds, Conservative Party, East Hampshire
  • Harvey Hines, Independent, Fareham
  • Pearline Hingston, UKIP, Southampton Test
  • Peter Hirst, Liberal Democrats, Congleton
  • Therese Hirst, English Democrats, Bradford West
  • Claire Hiscott, Conservative Party, Bristol West
  • Simon Hoare, Conservative Party, North Dorset
  • John Neville Hobbs, Independent, Hartlepool
  • Paul Hobday, National Health Action Party, Maidstone & The Weald
  • Wera Hobhouse, Liberal Democrats, North East Somerset
  • Len Hockey, Trade Unionist & Socialist Coalition, Chingford & Woodford Green
  • Margaret Hodge, Labour Party, Barking
  • Paul Hodgkinson, Liberal Democrats, The Cotswolds
  • Sharon Hodgson, Labour Party, Washington & Sunderland West
  • Barry Hodgson, UKIP, Wolverhampton South East
  • Chris Hodgson, UKIP, Doncaster Central
  • David Hodgson, UKIP, Darlington
  • Charlotte Hodivala, Conservative Party, Birmingham Perry Barr
  • Kate Hoey, Labour Party, Vauxhall
  • David Hofman, Trade Unionist & Socialist Coalition, Ealing North
  • Matthew Holden, Liberal Democrats, Sleaford & North Hykeham
  • Richard Holden, Conservative Party, Preston
  • Ashburn Holder, Liberal Democrats, Ilford South
  • Tom Holder, Liberal Democrats, Greenwich & Woolwich
  • Eric Holford, Conservative Party, Airdrie & Shotts
  • Tommy Holgate, The Peace Party - Non-violence Justice Environment, Chesterfield
  • David Hollas, UKIP, Nottingham South
  • Kate Hollern, Labour Party, Blackburn
  • Chris Holley, Liberal Democrats, Swansea West
  • George Hollingbery, Conservative Party, Meon Valley
  • Kevin Hollinrake, Conservative Party, Thirsk & Malton
  • Mark Hollinrake, Green Party, Rochdale
  • Philip Hollobone, Conservative Party, Kettering
  • Adam Holloway, Conservative Party, Gravesham
  • Adrian Holmes, Green Party, Norwich North
  • Nicola Holmes, Green Party, Tamworth
  • Paul Holmes, Conservative Party, Mitcham & Morden
  • Michael Holt, Green Party, Hartlepool
  • Ann Holtom, Liberal Democrats, Birmingham Erdington
  • Tony Holyoak, English Democrats, Central Suffolk & North Ipswich
  • Jon Homan, Animal Welfare Party, Hackney North & Stoke Newington
  • Jim Hood, Labour Party, Lanark & Hamilton East
  • Val Hoodless, Social Democratic Party, Kingston upon Hull East
  • Mike Hookem, UKIP, Wentworth & Dearne
  • Paul Stephen Hooks, British National Party, Braintree
  • Stuart Hooper, Independent, South Basildon & East Thurrock
  • Damon Hooton, Liberal Democrats, South Swindon
  • Howling Laud Hope, Official Monster Raving Loony Party, Uxbridge & South Ruislip
  • Marc Hope, Conservative Party, Central Ayrshire
  • Richard Hopkin, Conservative Party, Cardiff Central
  • Kelvin Hopkins, Labour Party, Luton North
  • Kris Hopkins, Conservative Party, Keighley
  • Shaun Hopkins, UKIP, Cheadle
  • Steven Hopkins, UKIP, Sleaford & North Hykeham
  • Deborah Hopkins, Labour Party, St Austell & Newquay
  • Sumon Hoque, Labour Party, Banff & Buchan
  • Kevin Horkin, Conservative Party, Hyndburn
  • Jonathan Hornett, Green Party, Corby
  • Roy Horobin, Liberal Democrats, Cleethorpes
  • Bob Horsefield, UKIP, Bolton West
  • Toby Horton, UKIP, Thirsk & Malton
  • Martin Horwood, Liberal Democrats, Cheltenham
  • Stewart Hosie, Scottish National Party SNP, Dundee East
  • Reza Hossain, Green Party, Brentwood & Ongar
  • David Alexander Hough, Labour Party, Rayleigh & Wickford
  • Martin Houlden, UKIP, Bournemouth West
  • John Houston, Independent, East Kilbride Strathaven & Lesmahagow
  • Adrian Howard, UKIP, Macclesfield
  • Paul Howard, Independent, Eastbourne
  • George Howarth, Labour Party, Knowsley
  • Gerald Howarth, Conservative Party, Aldershot
  • Richard Howarth, Green Party, Beverley & Holderness
  • Stephen Howd, UKIP, Scunthorpe
  • Jacqueline Howe, Liberal Democrats, South Norfolk
  • Chris Howe, UKIP, Battersea
  • John Howell, Conservative Party, Henley
  • Karen Howell, National Health Action Party, Stafford
  • Mark Howell, The Party for Poole People Ltd, Poole
  • Nigel Howells, Liberal Democrats, Cardiff South & Penarth
  • John Howlett, UKIP, Bury St Edmunds
  • Ben Howlett, Conservative Party, Bath
  • John Howson, Liberal Democrats, Banbury
  • Ewan Hoyle, Liberal Democrats, Glasgow South
  • Lindsay Hoyle, Labour Party, Chorley
  • Sean Hoyle, Trade Unionist & Socialist Coalition, Portsmouth South
  • Kazimir Hubert, Independent, Cardiff Central
  • Nigel Huddleston, Conservative Party, Mid Worcestershire
  • Guy Hudson, Green Party, Crawley
  • Lyn Hudson, Conservative Party, Rhondda
  • Vanessa Helen Hudson, Animal Welfare Party, Holborn & St Pancras
  • Fra Hughes, Independent, Belfast North
  • Louise Hughes, Independent, Dwyfor Meirionnydd
  • Mark Hughes, UKIP, Harwich & North Essex
  • Neil Hughes, Liberal Democrats, Penrith & The Border
  • Ron Hughes, UKIP, Rhondda
  • Simon Hughes, Liberal Democrats, Bermondsey & Old Southwark
  • Tony Hughes, Liberal Democrats, Rutherglen & Hamilton West
  • Charlotte Hughes, Green Party, Ashton-under-Lyne
  • David Hughes, UKIP, Bournemouth East
  • Neil Humphrey, English Democrats, Berwick-upon-Tweed
  • Jane Hunt, Conservative Party, Nottingham South
  • Jeremy Hunt, Conservative Party, South West Surrey
  • Mark Hunt, UKIP, Harborough
  • Tristram Hunt, Labour Party, Stoke-on-Trent Central
  • Robin Hunter-Clarke, UKIP, Boston & Skegness
  • Eileen Hunter, Trade Unionist & Socialist Coalition, North Warwickshire
  • Lee Hunter, UKIP, Barnsley Central
  • Mark Hunter, Liberal Democrats, Cheadle
  • Jamie Huntman, UKIP, Castle Point
  • Julian Huppert, Liberal Democrats, Cambridge
  • Rupa Huq, Labour Party, Ealing Central & Acton
  • Nick Hurd, Conservative Party, Ruislip Northwood & Pinner
  • Lucy Hurds, Liberal Democrats, Hereford & South Herefordshire
  • Jacqueline Hurst, Plaid Cymru - The Party of Wales, Alyn & Deeside
  • Melanie Hurst, UKIP, Wansbeck
  • Natalie Hurst, Green Party, Brigg & Goole
  • Ednan Hussain, Liberal Democrats, Dewsbury
  • Imran Hussain, Labour Party, Bradford East
  • Altaf Hussain, Conservative Party, Swansea East
  • Amran Hussain, Labour Party, North East Hampshire
  • Sajjad Hussain, Conservative Party, Oldham East & Saddleworth
  • Ross Hussey, Ulster Unionist Party, West Tyrone
  • Stuart Hutton, UKIP, Tatton
  • Phil Hutty, Liberal Democrats, South East Cornwall
  • Philip Hyde, UKIP, Ilford North
  • Rob Hylands, Liberal Democrats, Gosport
  • John Hyslop, UKIP, Truro & Falmouth

Source: YourNextMP