UK General Election 2015 candidates: Green Party

Green Party candidates

  • Jonathan Tier, Aberavon
  • Petra Haig, Aberconwy
  • Carl Hewitt, Aldershot
  • Martyn Curzey, Aldridge-Brownhills
  • Nick Robertson-Brown, Altrincham & Sale West
  • Alasdair Ibbotson, Alyn & Deeside
  • John Devine, Amber Valley
  • Isabel Thurston, Arundel & South Downs
  • Mandy Rossi, Ashford
  • Charlotte Hughes, Ashton-under-Lyne
  • David Lyons, Aylesbury
  • Ian Middleton, Banbury
  • Tony Ford Rablen, Barking
  • Michael Short, Barnsley Central
  • Robert O'Hara, Barrow & Furness
  • Kris Wragg, Bassetlaw
  • Dominic Tristram, Bath
  • Ian Bullock, Batley & Spen
  • Joe Stuart, Battersea
  • Dave Hampton, Beaconsfield
  • Ruth Fabricant, Beckenham
  • Ben Foley, Bedford
  • Ross Brown, Belfast East
  • Clare Bailey, Belfast South
  • William Lavin, Bermondsey & Old Southwark
  • Rachael Roberts, Berwick-upon-Tweed
  • Alistair Polson, Bethnal Green & Bow
  • Richard Howarth, Beverley & Holderness
  • Jonathan Kent, Bexhill & Battle
  • Stella Gardiner, Bexleyheath & Crayford
  • Kenny Peers, Birkenhead
  • Phil Simpson, Birmingham Edgbaston
  • Joe Belcher, Birmingham Erdington
  • Elly Stanton, Birmingham Hall Green
  • Chris Nash, Birmingham Hodge Hill
  • Margaret Okole, Birmingham Ladywood
  • Anna Masters, Birmingham Northfield
  • James Lovatt, Birmingham Perry Barr
  • Clare Thomas, Birmingham Selly Oak
  • Grant Bishop, Birmingham Yardley
  • Thom Robinson, Bishop Auckland
  • David Jones, Blackley & Broughton
  • John Warnock, Blackpool North & Cleveleys
  • Duncan Royle, Blackpool South
  • Mark Pond, Blaenau Gwent
  • Paul McNally, Blaydon
  • Dawn Furness, Blyth Valley
  • Simon McDougall, Bognor Regis & Littlehampton
  • Laura Diggle, Bolton North East
  • Alan Johnson, Bolton South East
  • Lisa Tallis, Bootle
  • Victoria Percival, Boston & Skegness
  • Alasdair Keddie, Bournemouth East
  • Elizabeth McManus, Bournemouth West
  • Derek Florey, Bracknell
  • David Stevens, Bradford East
  • Andrew Robinson, Bradford South
  • Celia Hickson, Bradford West
  • Paul Jeater, Braintree
  • Chris Carmichael, Brecon & Radnorshire
  • Shahrar Ali, Brent Central
  • Daniel Goldsmith, Brentford & Isleworth
  • Scott Bartle, Brent North
  • Reza Hossain, Brentwood & Ongar
  • Anthony White, Bridgend
  • Julie Harvey-Smith, Bridgwater & West Somerset
  • Natalie Hurst, Brigg & Goole
  • Davy Jones, Brighton Kemptown
  • Caroline Lucas, Brighton Pavilion
  • Lorraine Francis, Bristol East
  • Justin Quinnell, Bristol North West
  • Tony Dyer, Bristol South
  • Darren Hall, Bristol West
  • Andrew Boswell, Broadland
  • Roisin Robertson, Bromley & Chislehurst
  • Giovanni 'Spoz' Esposito, Bromsgrove
  • Russell Secker, Broxbourne
  • David Kirwan, Broxtowe
  • Alan Francis, Buckingham
  • Mike Hargreaves, Burnley
  • Samantha Patrone, Burton
  • John Southworth, Bury North
  • Glyn Heath, Bury South
  • Helen Geake, Bury St Edmunds
  • Katy Beddoe, Caerphilly
  • Jenny Shepherd, Calder Valley
  • Amelia Womack, Camberwell & Peckham
  • Geoff Garbett, Camborne & Redruth
  • Rupert Read, Cambridge
  • Paul Woodhead, Cannock Chase
  • Stuart Jeffery, Canterbury
  • Chris von Ruhland, Cardiff Central
  • Ruth Osner, Cardiff North
  • Anthony Slaughter, Cardiff South & Penarth
  • Ken Barker, Cardiff West
  • Helen Davison, Carlisle
  • Ben Rice, Carmarthen East & Dinefwr
  • Gary Tapley, Carmarthen West & South Pembrokeshire
  • Ross Hemingway, Carshalton & Wallington
  • Dominic Ellis, Castle Point
  • Andy Williamson, Central Devon
  • Rhodri Griffiths, Central Suffolk & North Ipswich
  • Daniel Thompson, Ceredigion
  • Luke Balnave, Chatham & Aylesford
  • Angela Thomson, Chelmsford
  • Guy Rubin, Chelsea & Fulham
  • Adam Van Coevorden, Cheltenham
  • Gill Walker, Chesham & Amersham
  • Matt Genn, Chesterfield
  • Jasper Richmond, Chichester
  • Rebecca Tully, Chingford & Woodford Green
  • Tina Johnston, Chippenham
  • A M Poppy, Chipping Barnet
  • Alistair Straw, Chorley
  • Shona Dunn, Christchurch
  • Hugh Small, Cities of London & Westminster
  • Jonathan Elmer, City of Durham
  • Chris Southall, Clacton
  • Carol Thornton, Cleethorpes
  • Duncan Rees, Clwyd South
  • Mark George Goacher, Colchester
  • Chas Ball, Colne Valley
  • Alec Heath, Congleton
  • Allan Todd, Copeland
  • Jonathan Hornett, Corby
  • Matthew Handley, Coventry North East
  • Laura Vesty, Coventry North West
  • Ben Gallaher, Coventry South
  • Guy Hudson, Crawley
  • Esther Sutton, Croydon Central
  • Shasha Khan, Croydon North
  • Peter Underwood, Croydon South
  • John Matthews, Cynon Valley
  • Kate Simpson, Dagenham & Rainham
  • Mike Cherrington, Darlington
  • Andy Blatchford, Dartford
  • Steve Whiffen, Daventry
  • Kay Roney, Delyn
  • Nicholas Koopman, Denton & Reddish
  • Alice Mason-Power, Derby North
  • Ian Wood, Derbyshire Dales
  • David Leonard Foster, Derby South
  • Emma Dawnay, Devizes
  • Adrian Cruden, Dewsbury
  • Pete Kennedy, Doncaster North
  • Jolyon Trimingham, Dover
  • Will Duckworth, Dudley North
  • Vicky Duckworth, Dudley South
  • Rashid Nix, Dulwich & West Norwood
  • Marc Fothergill, Dwyfor Meirionnydd
  • Tom Sharman, Ealing Central & Acton
  • Meena Hans, Ealing North
  • Jaspreet Mahal, Ealing Southall
  • Martie Warin, Easington
  • Andrew Durling, Eastbourne
  • Tamsin Omond, East Ham
  • Peter Bisset, East Hampshire
  • Ron Meldrum, Eastleigh
  • Nicola Dodgson, East Surrey
  • James Doyle, East Worthing & Shoreham
  • Mark Maloney, East Yorkshire
  • Andrew Garman, Eddisbury
  • Douglas Coker, Edmonton
  • Michelle Palmer, Ellesmere Port & Neston
  • Dave Brooks, Elmet & Rothwell
  • James Parker, Eltham
  • David Flint, Enfield North
  • Jean Robertson-Molloy, Enfield Southgate
  • Anna Widdup, Epping Forest
  • Susan McGrath, Epsom & Ewell
  • Ralph Hierons, Erewash
  • Ann Garrett, Erith & Thamesmead
  • Olivia Palmer, Esher & Walton
  • Diana Moore, Exeter
  • Miles Grindey, Fareham
  • Tim Valentine, Faversham & Mid Kent
  • Tony Firkins, Feltham & Heston
  • Tanya Jones, Fermanagh & South Tyrone
  • Diana Warner, Filton & Bradley Stoke
  • Adele Ward, Finchley & Golders Green
  • Martin Whybrow, Folkestone & Hythe
  • James Greenwood, Forest of Dean
  • Robert Dennett, Fylde
  • Geoffrey Barnes, Gainsborough
  • William Ward, Garston & Halewood
  • Andy Redfern, Gateshead
  • Jim Norris, Gedling
  • Neil Williams, Gillingham & Rainham
  • Jonathan Ingleby, Gloucester
  • Monica Cassidy, Gosport
  • Julia Marshall, Gower
  • Aidan Campbell, Grantham & Stamford
  • Mark Lindop, Gravesham
  • Vicky Dunn, Great Grimsby
  • Harry Webb, Great Yarmouth
  • Abbey Akinoshun, Greenwich & Woolwich
  • John Pletts, Guildford
  • Heather Finlay, Hackney North & Stoke Newington
  • Charlotte George, Hackney South & Shoreditch
  • John Payne, Halesowen & Rowley Regis
  • Gary Scott, Halifax
  • Tim Greene, Haltemprice & Howden
  • David Melvin, Halton
  • David Akan, Hammersmith
  • Rebecca Johnson, Hampstead & Kilburn
  • Darren Woodiwiss, Harborough
  • Murray Sackwild, Harlow
  • Shan Oakes, Harrogate & Knaresborough
  • Emma Wallace, Harrow East
  • Rowan Langley, Harrow West
  • Michael Holt, Hartlepool
  • Christopher Flossman, Harwich & North Essex
  • Jake Bowers, Hastings & Rye
  • Tim Dawes, Havant
  • Alick Munro, Hayes & Harlington
  • Graham Reid, Hazel Grove
  • Alan Borgars, Hemel Hempstead
  • Ben Samuel, Hendon
  • Mark Stevenson, Henley
  • Diana Toynbee, Hereford & South Herefordshire
  • Sophie Christophy, Hertford & Stortford
  • Lee Williscroft-Ferris, Hexham
  • Abi Jackson, Heywood & Middleton
  • Charlotte Farrell, High Peak
  • Richard Wise, Hitchin & Harpenden
  • Natalie Bennett, Holborn & St Pancras
  • Melanie Collins, Hornchurch & Upminster
  • Gordon Peters, Hornsey & Wood Green
  • Darrin Green, Horsham
  • Alan Robinson, Houghton & Sunderland South
  • Christopher Hawtree, Hove
  • Andrew Cooper, Huddersfield
  • Tom MacLennan, Huntingdon
  • Kerry Gormley, Hyndburn
  • David Reynolds, Ilford North
  • RoseMary Warrington, Ilford South
  • Barry Broom, Ipswich
  • Vix Lowthion, Isle of Wight
  • Caroline Russell, Islington North
  • Charlie Kiss, Islington South & Finsbury
  • Peter Varley, Islwyn
  • David Herbert, Jarrow
  • Ros Brown, Keighley
  • Rob Ballantyne, Kenilworth & Southam
  • Robina Rose, Kensington
  • Rob Reeves, Kettering
  • Clare Keogh, Kingston & Surbiton
  • Sarah Walpole, Kingston upon Hull East
  • Martin Deane, Kingston upon Hull North
  • Angela Needham, Kingston upon Hull West & Hessle
  • Cezara Nanu, Kingswood
  • Vikki Gregorich, Knowsley
  • Chris Coates, Lancaster & Fleetwood
  • Michael Hayton, Leeds Central
  • Kate Bisson, Leeds East
  • Emma Carter, Leeds North East
  • Tim Goodall, Leeds North West
  • Andrew Pointon, Leeds West
  • Nimit Jethwa, Leicester East
  • Gabby Garcia, Leicester South
  • Peter Hague, Leicester West
  • Alfie Stirling, Lewes
  • John Coughlin, Lewisham Deptford
  • Störm Poorun, Lewisham East
  • Tom Chance, Lewisham West & Penge
  • Ashley Gunstock, Leyton & Wanstead
  • Robert Pass, Lichfield
  • Martin Dobson, Liverpool Riverside
  • Jonathan Richard Clatworthy, Liverpool Walton
  • Peter Cranie, Liverpool Wavertree
  • Rebecca Lawson, Liverpool West Derby
  • Guy Smith, Llanelli
  • Matt Sisson, Loughborough
  • Romy Rayner, Louth & Horncastle
  • Janet Helen Phillips, Ludlow
  • Sofiya Ahmed, Luton North
  • Simon Hall, Luton South
  • Joan Plimmer, Macclesfield
  • Emily Blyth, Maidenhead
  • Hannah Patton, Maidstone & The Weald
  • Philip Mitchell, Makerfield
  • Robert Graves, Maldon
  • Kieran Turner-Dave, Manchester Central
  • Laura Bannister, Manchester Gorton
  • Lucy Bannister, Manchester Withington
  • Paul Frost, Mansfield
  • Diana Korchien, Meon Valley
  • Alison Gavin, Meriden
  • Elspeth Parris, Merthyr Tydfil & Rhymney
  • Gareth Ellis, Mid Bedfordshire
  • Sue MacFarlane, Mid Derbyshire
  • Hannah Graham, Middlesbrough
  • Martin Brampton, Middlesbrough South & East Cleveland
  • Mark Chivers, Mid Dorset & North Poole
  • Simeon Jackson, Mid Norfolk
  • Miranda Diboll, Mid Sussex
  • Neil Franks, Mid Worcestershire
  • Jennifer Marklew, Milton Keynes North
  • Samantha Pancheri, Milton Keynes South
  • Mason Redding, Mitcham & Morden
  • Jacquetta Fewster, Mole Valley
  • Christopher Were, Monmouth
  • Richard Chaloner, Montgomeryshire
  • Phil Chandler, Morecambe & Lunesdale
  • Martin Hemingway, Morley & Outwood
  • Catrin Brock, Neath
  • Elayne Forster, Newark
  • Paul Field, Newbury
  • Sam Gibbons, Newcastle-under-Lyme
  • Alex Johnson, Newcastle upon Tyne Central
  • Andrew Gray, Newcastle upon Tyne East
  • Alison Whalley, Newcastle upon Tyne North
  • Sally May, New Forest East
  • Janet Richards, New Forest West
  • David Mclean, Newport East
  • Pippa Bartolotti, Newport West
  • Steven Smyth-Bonfield, Newton Abbot
  • Tony Clarke, Northampton North
  • Julie Hawkins, Northampton South
  • Amanda Pennington, North Cornwall
  • Ricky Knight, North Devon
  • Richard Barrington, North Dorset
  • Steven Agnew, North Down
  • Vicki Nolan, North Durham
  • Mark Bowler, North East Bedfordshire
  • Helen Scott-Daniels, North East Cambridgeshire
  • David Kesteven, North East Derbyshire
  • Andrew Johnston, North East Hampshire
  • Mario May, North East Hertfordshire
  • Katy Boyce, North East Somerset
  • Daisy Blench, North Herefordshire
  • Mike Macartney-Filgate, North Norfolk
  • Duncan Kerr, North Shropshire
  • David Derbyshire, North Somerset
  • Poppy Hebden-Leeder, North Swindon
  • Ed Targett, North Thanet
  • Martin Collins, North Tyneside
  • Ian Bonner, North Warwickshire
  • Nicola Day, North West Cambridgeshire
  • Mark Shilcock, North West Durham
  • Dan Hill, North West Hampshire
  • Benjamin Gravestock, North West Leicestershire
  • Michael de Whalley, North West Norfolk
  • Phil Chamberlain, North Wiltshire
  • Adrian Holmes, Norwich North
  • Lesley Grahame, Norwich South
  • Antonia Zenkevitch, Nottingham East
  • Kat Boettge, Nottingham North
  • Adam McGregor, Nottingham South
  • Keith Kondakor, Nuneaton
  • Laurie Brophy, Ogmore
  • Derek Moran, Old Bexley & Sidcup
  • Miranda Meadowcroft, Oldham East & Saddleworth
  • Simeon Hart, Oldham West & Royton
  • Tamara Galloway, Orpington
  • Ann Duncan, Oxford East
  • Larry Sanders, Oxford West & Abingdon
  • Laura Fisk, Pendle
  • Bryan Burrow, Penrith & The Border
  • Darren Bisby-Boyd, Peterborough
  • Ben Osborn, Plymouth Moor View
  • Libby Brown, Plymouth Sutton & Devonport
  • Katy Clay, Pontypridd
  • Adrian Oliver, Poole
  • Maureen Childs, Poplar & Limehouse
  • Gavin Ellis, Portsmouth North
  • Ian McCulloch, Portsmouth South
  • Frances Bryant, Preseli Pembrokeshire
  • Gemma Christie, Preston
  • Claire Allen, Pudsey
  • Chris Poole, Putney
  • Sarah Yapp, Rayleigh & Wickford
  • Rob White, Reading East
  • Miriam Kennet, Reading West
  • Peter Pinkney, Redcar
  • Kevin White, Redditch
  • Jonathan Essex, Reigate
  • Lisa Rapado, Rhondda
  • Graham Sowter, Ribble Valley
  • Andree Frieze, Richmond Park
  • Leslie Rowe, Richmond Yorks
  • Mark Hollinrake, Rochdale
  • Clive Gregory, Rochester & Strood
  • Simon Cross, Rochford & Southend East
  • Lorna Tooley, Romford
  • Ian Callaghan, Romsey & Southampton North
  • Karen Pollard-Rylance, Rossendale & Darwen
  • Terence White, Rugby
  • Karen Pillai, Ruislip Northwood & Pinner
  • Rustam Majainah, Runnymede & Weybridge
  • Richard Mallender, Rushcliffe
  • Alastair McQuillan, Rutland & Melton
  • Karmel Stannard, Saffron Walden
  • Emma Van Dyke, Salford & Eccles
  • Alison Craig, Salisbury
  • David Malone, Scarborough & Whitby
  • Martin Dwyer, Scunthorpe
  • Greg Robinson, Sedgefield
  • Lindsay Melia, Sefton Central
  • Ian Richards, Selby & Ainsty
  • Amelie Boleyn, Sevenoaks
  • Christine Gilligan, Sheffield Brightside & Hillsborough
  • Jillian Creasy, Sheffield Central
  • Peter Garbutt, Sheffield Hallam
  • Rita Wilcock, Sheffield Heeley
  • Linda Duckenfield, Sheffield South East
  • Lydia Davies-Bright, Sherwood
  • Kevin Warnes, Shipley
  • Emma Bullard, Shrewsbury & Atcham
  • Gary Miller, Sittingbourne & Sheppey
  • Andy Brown, Skipton & Ripon
  • Julian Edmonds, Slough
  • Howard Allen, Solihull
  • Theo Simon, Somerton & Frome
  • John Spottiswoode, Southampton Itchen
  • Angela Mawle, Southampton Test
  • Simon Saggers, South Cambridgeshire
  • Marianne Bamkin, South Derbyshire
  • Jane Burnet, South Dorset
  • Clive Kenneth Semmens, South East Cambridgeshire
  • Martin Corney, South East Cornwall
  • Jon Fuller, Southend West
  • Daniel Wilshire, South Holland & The Deepings
  • Catherine Rowett, South Norfolk
  • Damon Boughen, South Northamptonshire
  • Laurence Rankin, Southport
  • Shirley Ford, South Shields
  • Claire McIlvenna, South Staffordshire
  • Robert Lindsay, South Suffolk
  • Talis Kimberley-Fairbourn, South Swindon
  • Ian Driver, South Thanet
  • Emily Lawrence, South West Bedfordshire
  • Win Scutt, South West Devon
  • Charlotte Pardy, South West Hertfordshire
  • Sandra Walmsley, South West Norfolk
  • Susan Ryland, South West Surrey
  • Phil Randle, South West Wiltshire
  • Paul Jacobs, Spelthorne
  • Mike Shone, Stafford
  • Brian Smith, Staffordshire Moorlands
  • Jack Easton, St Albans
  • Jenny Ross, Stalybridge & Hyde
  • Steve Slade, St Austell & Newquay
  • Graham White, Stevenage
  • Elizabeth Ward, St Helens North
  • James Chan, St Helens South & Whiston
  • Tim Andrewes, St Ives
  • Gary Lawson, Stockport
  • Jacqui Lovell, Stockton South
  • Jan Zablocki, Stoke-on-Trent Central
  • Sean A Adam, Stoke-on-Trent North
  • Luke Bellamy, Stoke-on-Trent South
  • Wenslie Naylon, Stone
  • Christian Kiever, Stourbridge
  • Dominic Giles, Stratford-on-Avon
  • Jonathan Bartley, Streatham
  • Geraldine Coggins, Stretford & Urmston
  • Sarah Lunnon, Stroud
  • Rachel Smith-Lyte, Suffolk Coastal
  • Rachel Featherstone, Sunderland Central
  • Kimberley Lawson, Surrey Heath
  • Maeve Tomlinson, Sutton & Cheam
  • David Ratcliff, Sutton Coldfield
  • Ashley Wakeling, Swansea West
  • Nicola Holmes, Tamworth
  • Tina Louise Rothery, Tatton
  • Clive Martin, Taunton Deane
  • Peter Hawkins, Telford
  • Jemma Clarke, Tewkesbury
  • Penny Burgess, The Cotswolds
  • Cath Edwards, The Wrekin
  • Chris Newsam, Thirsk & Malton
  • Iain Hamilton, Thornbury & Yate
  • Paul Edwards, Tiverton & Honiton
  • Howard Porter, Tonbridge & Malling
  • Esther Obiri-Darko, Tooting
  • Paula Hermes, Torbay
  • Matt Cooke, Torfaen
  • Cathrine Simmons, Torridge & West Devon
  • Gill Coombs, Totnes
  • Dee Searle, Tottenham
  • Karen Westbrook, Truro & Falmouth
  • Marie Jones, Tunbridge Wells
  • Tanya Williams, Twickenham
  • Julia Erskine, Tynemouth
  • Graham Lee, Uxbridge & South Ruislip
  • Alan Armstrong, Vale of Glamorgan
  • Gulnar Hasnain, Vauxhall
  • Rebecca Thackray, Wakefield
  • Julian Pratt, Wallasey
  • Mike Harrison, Walsall North
  • Charlotte Fletcher, Walsall South
  • Michael Gold, Walthamstow
  • Chris Hedley, Wansbeck
  • Kate Prendergast, Wantage
  • Rob Buckman, Warley
  • Sarah Hayes, Warrington North
  • Stephanie Davies, Warrington South
  • Azzees Minott, Warwick & Leamington
  • Anthony Murphy, Washington & Sunderland West
  • Aidan Cottrell-Boyce, Watford
  • Graham Elliott, Waveney
  • Mark J Smith, Wealden
  • Chris Copeman, Weaver Vale
  • Marion Turner-Hawes, Wellingborough
  • Jon Cousins, Wells
  • Marc Scheimann, Welwyn Hatfield
  • Barry Lim, West Bromwich East
  • Mark Redding, West Bromwich West
  • Peter Barton, West Dorset
  • Rachel Collinson, West Ham
  • Ben Basson, West Lancashire
  • Jennifer Nadel, Westminster North
  • Chris Loynes, Westmorland & Lonsdale
  • Richard Lawson, Weston-Super-Mare
  • Niall Pettitt, West Suffolk
  • Ciaran McClean, West Tyrone
  • Julian Roskams, West Worcestershire
  • Will Patterson, Wigan
  • Charles Barraball, Wimbledon
  • Michael Wilks, Winchester
  • Derek Wall, Windsor
  • Paul Cartlidge, Wirral South
  • James Abbott, Witham
  • Stuart Macdonald, Witney
  • Adrian Windisch, Wokingham
  • Martin Robson, Woking
  • Becky Cooper, Wolverhampton North East
  • Geeta Kauldhar, Wolverhampton South East
  • Andrea Cantrill, Wolverhampton South West
  • Louis Stephen, Worcester
  • Jill Perry, Workington
  • Christopher Bertenshaw, Worsley & Eccles South
  • David Aherne, Worthing West
  • David Munnerley, Wrexham
  • Jem Bailey, Wycombe
  • Anne Power, Wyre & Preston North
  • Natalie McVey, Wyre Forest
  • Jess Mayo, Wythenshawe & Sale East
  • Emily McIvor, Yeovil
  • Jonathan Tyler, York Central
  • Ginnie Shaw, York Outer
  • Scottish Green Party
  • Dan Yeats, Aberdeen South
  • David Mumford, Angus
  • Pauline Stewart, Berwickshire Roxburgh & Selkirk
  • Veronika Tudhope, Central Ayrshire
  • Jody Jamieson, Dumfriesshire Clydesdale & Tweeddale
  • Helen Grayshan, Dundee East
  • Pauline Hinchion, Dundee West
  • Lewis Campbell, Dunfermline & West Fife
  • Ross Greer, East Dunbartonshire
  • Jason Rose, East Lothian
  • Peter McColl, Edinburgh East
  • Sarah Beattie-Smith, Edinburgh North & Leith
  • Phyl Meyer, Edinburgh South
  • Richard Doherty, Edinburgh South West
  • Patricia Black, Edinburgh West
  • Cass Macgregor, Glasgow Central
  • Kim Long, Glasgow East
  • Zara Kitson, Glasgow North East
  • Martin Bartos, Glasgow North
  • Moira Crawford, Glasgow North West
  • Alastair Whitelaw, Glasgow South
  • Sean Templeton, Glasgow South West
  • Isla O'Reilly, Inverness Nairn Badenoch & Strathspey
  • Ian Baxter, Midlothian
  • James MacKessack-Leitch, Moray
  • Andy Collins, North East Fife
  • Ryan Morrison, Paisley & Renfrewshire North
  • Louise Ramsay, Perth & North Perthshire
  • Anne Thomas, Ross Skye & Lochaber
  • Mark Ruskell, Stirling
  • Richard Openshaw, West Aberdeenshire & Kincardine

Source: YourNextMP